رد کردن لینک ها

عیب‌یابی تلویزیون‌های سامسونگ

کیفیت بالا و قیمت مناسب محصولات سامسونگ سبب شده که این برند در بازار لوازم خانگی به ویژه تلوزیون اغلب لقب پر فروش‌ترین را به خود اختصاص دهد. البته مشاهده مشکلات در این محصولات دور از انتظار نیست ولی جای نگرانی وجود ندارد. درک درست از ترفندهای عیب‌یابی تلویزیون سامسونگ می‌تواند به شما برای افزایش طول عمر مفید و کارکرد درست دستگاه کمک بسیاری کند تا به خیال آسوده‌تری از تماشا برنامه‌های تلوزیونی لذت ببرید. در این مطلب ما قصد داریم به عیب‌یابی تلویزیون‌های سامسونگ اشاره کنیم تا در صورت بروز هر گونه اختلالی از دغدغه ذهنی شما کم شود.

دلایل استقبال از تلویزیون‌های سامسونگ

کمپانی بزرگ و چند ملیتی سامسونگ از ابتدای شروع تولیدات خود در سال ۱۹۳۸ همواره در تلاش بوده است محصولات با کیفیتی روانه بازار است. تجربه حضور پررنگ ۸۰ ساله این شرکت در بازار لوازم خانگی و الکترونیکی به خاطر خدمات ارزنده‌ای است که به مشتریان خود ارائه می‌کند.

تلویزیون‌های سامسونگ در بازار داخلی ایران نیز توانسته‌اند به خوبی جای خود را محکم کنند و در لیست همیشگی فروشندگان برای معرفی به مشتریان قرار گیرند.

با توجه به حضور طولانی مدت تلویزیون‌های سامسونگ در بازار درخواست خدمات جانبی برای عیب‌یابی آن‌ها همیشه احساس می‌شود که خوشبختانه مجموعه تعمیر تی‌وی با داشتن کارکنان و مهندسان حاذق این نیاز را برطرف می‌کند.

رایج‌ترین مشکلات تلوزیون‌های سامسونگ

بهتر است در نگهداری وسایل الکتریکی خود به ویژه تلوزیون سامسونگ دقت زیادی داشته باشید تا در معرض گرد و خاک نباشند و یا نوسانات برق سبب آسیب به بخش‌های مختلف آن نشوند. در این صورت دستگاه عمر بیشتر و کارایی بهتری دارد.

اغلب ممکن است اختلال در کارکرد درست تلویزیون خبر از نقص در قطعات داخلی دستگاه بدهد. بنابراین شناخت این مشکلات می‌تواند به شما برای افزایش عمر دستگاه کمک بسیاری کند.

اطلاع از نحوه عیب یابی تلویزیون می‌تواند به شما کمک کند تا علت بروز مشکل را به راحتی تشخیص دهید و از سپردن آن به تعمیرکاران مبتدی نیز جلوگیری کنید. با ما همراه باشید تا مشکلات رایج در تلوزیون‌های سامسونگ بهتر بشناسید.

·         روشن و خاموش شدن مداوم تلویزیون

از رایج‌ترین مشکلاتی که کاربران تلویزیون‌های سامسونگ به ویژه تلویزیونهای LED این برند از آن شاکی هستند، روشن و خاموش شدن بدون دلیل دستگاه است.

معمولا زمانی که قطعه برد پاور دچار نقص شود، ولت رسانی به سایر قسمت‌ها به خوبی صورت نمی‌گیرد و تلویزیون دچار این مشکل می‌شود.

در صورت تماس با مجموعه تعمیر تی‌وی برای رفع این مشکل، متخصصان و کارشناسان حاذق و با تجربه مجموعه با ارزیابی دقیق اختلال آن را تعمیر می کنند و در صورت نیاز با تعویض نرم‌افزار دستگاه، تعویض IC، تعویض کامل برد پاور و… می‌پردازند تا تلویزیون به حالت اول برگردد.

·         تاخیر در روشن شدن تلویزیون

معمولا با گذشت زمان و افزایش کارکرد تلویزیون سامسونگ مشاهده این مشکل دور از انتظار نیست. البته در تلویزیون‌های LCD نیز تاخیر در روشن شدن تلویزیون بیشتر مشاهده می‌شود که اغلب با نقص در قطعه برد پاور آن مرتبط است.

توصیه می‌کنیم در صورتی که مشاهده کردید پس از چند دقیقه از روشن کردن تلوزیون سامسونگ، چراغ استندبای شروع به چشمک زدن می‌کند بهتر است حتما با مجموعه تعمیر تی‌وی تماس بگیرید تا قبل از آسیب دیدن بخش برد پاور، آن را تعمیر کنند در غیر این صورت خاموش شدن کامل تلویزیون دور از انتظار نیست و هزینه بیشتری برای شما به دنبال دارد.

کارشناسان و مهندسین باتجربه تعمیر تی‌وی با تکیه بر علم و تجربه کاری بالا که دارند به راحتی می‌توانند با توجه به شواهد و نشانه‌های اختلال نه تنها مشکل را درست تشخیص ‌دهند بلکه به سرعت آن را برطرف کنند تا هزینه اضافی بر خانواده تحمیل نشود.

·         پریدن تصاویر در تلویزیون سامسونگ

پرش تصویر نیز از دیگر مشکلات تلویزیون‌های سامسونگ است که به شفافیت و یکنواختی نمایش تصاویر و فیلم ضربه می‌زند. در بروز این مشکل عوامل مختلفی ممکن است نقش داشته باشند.

متخصصان و کارکنان حاذق و باتجربه مجموعه تعمیر تی‌وی برای سنجش این نقص از فاکتور Image Flicker استفاده می‌کنند. به کارگیری فاکتور IF کمک می‌کند تشخیص دهند پرش تصویر به علت کاهش یا افزایش فرکانس عمودی رخ داده است و متناسب با آن، این نقص را برطرف کنند.

·         سیاه شدن صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ

از دیگر مشکلات رایج در اغلب مدل‌های تلویزیون سامسونگ، سیاه شدن صفحه نمایش است. بروز این اختلال با نقص در عملکرد پنل، بک لایت و پیکسل‌ها بی‌ارتباط نیست.

البته جای نگرانی نیست چرا که مهندسین حاذق مجموعه تعمیر تی‌وی می‌توانند به سرعت علت این اتفاق را شناسایی کنند و در صورت نیاز به تعمیر بک لایت، تعمیر و تعویض پنل و یا ترمیم پیکسل‌های سوخته بپردازند تا خیال مشتری آسوده شده و رضایت او را جلب کنند.

·         چشمک زدن چراغ در تلویزیون سامسونگ

در صورتی که در تلویزیون سامسونگ پاور یا برد پاور دچار آسیب شود نه تنها چراغ آن شروع به چشمک زدن می‌کند بلکه ممکن است در صورت بی‌توجهی به تعمیر آن تلویزیون دیگر روشن نشود.

توصیه می‌کنیم در این حالت با تماس با مجموعه تعمیر تی‌وی برای رفع این مشکل اقدام کنید. متخصصان حاذق مجموعه به سرعت برای ارزیابی پاور و برد پاور در محل حاضر می‌شوند تا در صورت نیاز به توجه به میزان اختلال به تعمیر یا تعویض این قطعات بپردازند.

موارد نادری نیز بوده‌اند که عامل چشمک زدن تلویزیون سامسونگ، نقص در مین برد بوده است که تعمیر و تعویض آن به رفع این مشکل کمک کرده است.

·         روشن نشدن تلویزیون سامسونگ

برای اطمینان از اینکه عامل روشن نشدن تلویزیون آسیب جدی به بخش‌های داخلی نیست بهتر است از سالم بودن کابل‌ها و اتصالات آن مطمئن شوید. پس از آن با افراد خبره تماس بگیرید.

متخصصان تعمیر تی‌وی با تجربه چندین ساله در این زمینه می‌توانند به راحتی و سریع به ارزیابی علت آسیب به قطعات تلویزیون سامسونگ بپردازند. معمولا نقص در مین بورد، خرابی برد پاور و از کار افتادگی پاور در بروز این مشکل بی‌تاثیر نیستند و برای رفع آن باید توسط متخصص حاذق چک شوند.

·         تصویر دوتایی در تلویزیون سامسونگ

از دیگر مشکلات تلویزیون‌های سامسونگ تاریک و روشن شدن تصاویر صفحه نمایش است که در صورت عدم پیگیری پس از مدتی نیز تصویر به صورت دوتایی در می‌آید. کاربران تلویزیون‌های سری ۵ و مدل‌های ۵۵۰۰ و ۵۵۵۰ و ۵۰۰۰ بیشتر از این مشکل شکایت داشته‌اند.

کارشناسان اغلب این مشکل را ناشی از نقص عملکردی در بخش پنل می‌دانند که باید توسط متخصصان حرفه‌ای رفع گردد.

·         قطع ناگهانی تصویر

قطع ناگهانی تصویر از دیگر ایراداتی است که در تلویزیون‌های سامسونگ به ویژه LCD این برند به وجود می‌آید. معمولا آسیب در برد تیکان علت این اتفاق است که در صورت تماس با متخصصان تعمیر تی‌وی می‌توانید در اسرع وقت این مشکل را حل کنید.

·         قرار گرفتن تلویزیون سامسونگ در حالت استندبای برای مدت طولانی

بعضی کاربران تلویزیون سامسونگ نیز از مشکل قرار گرفتن طولانی مدت دستگاه در حالت استندبای شاکی می‌شوند. معمولا نقص در برد پاور یا مین برد عامل این اتفاق است. متخصصان مجموعه تعمیر تی‌وی می‌توانند با ارزیابی دقیق این نقص را برطرف کنند.

·         تلویزیون صدا دارد ولی تصویر دیده نمی‌شود

این مشکل در تلویزیون‌های سامسونگ LED سری f متداول‌تر است. متخصصان برای روشن شدن علت این اتفاق به بررسی بک لایت تلویزیون می‌پردازند. در صورتی که این بخش دچار آسیب دیدگی شده باشد می‌توان با تعمیر آن، مشکل تصویر را درست کرد.

·         بروز اشکالات Wi-Fi تلویزیون سامسونگ

در صورت بروز مشکل در قسمت Wi-Fi تلویزیون سامسونگ، کاربران نمی‌توانند به خوبی به اینترنت متصل شوند. معمولا آپدیت کردن فریمور (Firmware) دستگاه به حل این مشکل کمک زیادی می‌کند اما در صورت برجا ماندن این مشکل نیاز به تعویض قسمت سخت‌افزاری مرتبط با این بخش است.

·         کار نکردن HDMI تلویزیون

در صورتی که در کارکرد HDMI نقص ایجاد شود نیاز است با متخصصان و کارشناسان حاذق تماس بگیرید تا آن را رفع کنند. اغلب این مشکل با تعمیر برد مین حل می‌شود، در غیر این صورت متخصص مجبور به تعویض این قطعه است.

·         صدا نداشتن تلویزیون سامسونگ

قطع صدا از مشکلات رایج در تلویزیون‌های LCD سامسونگ است به ویژه نقص در مین برد و بلندگو با تظاهر این مشکل مرتبط هستند. متخصصان حاذق و زبده تعمیر تی‌وی برای رفع این مشکل به تعمیر برد مین می‌پردازند و در صورت تداوم مشکل با اجازه مشتری اقدام به تعویض آن می‌کنند.

·         تفاوت رنگ تصویر در تلویزیون‌ سامسونگ

در تلویزیون‌های LED سری D گاهی قسمت بالای تصویر تیره‌تر از پایین آن است. این اتفاق مرتبط با نقص در پنل دستگاه است که کارشناسان تعویض آن را پیشنهاد می‌کنند. بهتر است برای اینکه مشکل پابرجا نماند از دستکاری آن بپرهیزید که ممکن است هزینه بیشتری بر دوش شما بگذارد.

مجموعه تعمیر تی‌وی

مجموعه تعمیر تی‌وی از جمله مراکز استاندارد است که در زمینه عیب‌یابی و رفع مشکلات محصولات الکتریکی از جمله تلویزیون‌های سامسونگ فعالیت می‌کند. از جمله خط مشی‌های مجموعه و کارکنان آن ارائه خدمات با کیفیت و با قیمت مناسب است تا رضایت مشتریان جلب شود.

در مجموعه تعمیر تی‌وی این امکان فراهم است که در صورت نیاز به راهنمایی مشتریان با کارشناسان و مهندسین در ارتباط باشند و مشاوره دریافت کنند. پس در صورت بروز هر نقصی در کارکرد تلوزیون با ما در تماس باشید.

به گفتگو بپیوندید