رد کردن لینک ها

عیب‌یابی و تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ Sharp در یک چشم به‌هم‌زدن!

تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ از عیب‌یابی دستگاه آغاز می‌شود و با تشخیص ایرادات احتمالی تلویزیون توسط تعمیرکار حرفه‌ای و مجاز منجر به تعمیر تلویزیون خواهد شد. چشمک‌زدن تصویر، سیاه‌شدن یا مشاهده تاریکی در بخش‌هایی از تصویر، قطع شدن کامل تصویر و هر نوع علامتی که باعث ایجاد اختلال در پخش تصویر می‌شود؛ ممکن است نشانه‌ای از خرابی بک‌لایت باشد.

با پیشرفت‌هایی که در عرصه تولید نمایشگرها رخ داده‌است؛ ایرادات و اشکالات آن‌ها نیز متنوع‌تر از قبل شده‌است. قطعات الکترونیکی بسیاری در کنار یکدیگر جمع شده‌اند و یک مجموعه هوشمند را تشکیل داده‌اند. معمولاً بروز اشکال فنی در تلویزیون‌ها به‌سرعت خود را نشان می‌دهد و با اشکال در یکی از قطعات الکترونیکی رخ می‌دهد.

بنابراین با مشاهده کوچکترین نشانه‌های اختلال در پخش صوت و تصویر، آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای و مجرب بسپارید! بک‌لایت نیز یکی دیگر از قطعات مهمی است که وظیفه دارد نور صفحه پنل یا نمایشگر را تامین کند. درنتیجه هر مشکلی که در زمینه نور پنل ایجاد شود، ممکن‌است از خرابی بک لایت نشات بگیرد. تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ نیازمند تجربه و تخصص ویژه‌ای است که معمولاً توسط تکنسین نمایندگیهای مجاز شارپ انجام می‌شود.

عیب‌یابی و تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ چیست و چگونه انجام می‌شود؟

عیب‌یابی درواقع تشخیص درست و به‌موقع ایرادات و اشکالات فنی در تلویزیون محسوب می‌شود که اولین مرحله از فرایند تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ و دیگر قطعات آن است. تا زمانی‌که نوع ایراد و اشکال تلویزیون را تشخیص ندهید؛ امکان تعمیر آن وجود ندارد.

جهت تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ باید در ابتدا با انواع خرابی‌های رایج در سیستم که ناشی از نقص در بک‌لایت هستند؛ آشنا باشید. در ادامه برخی از ایرادات احتمالی را معرفی می‌کنیم:

  • پدید آمدن نقاط تیره یا روشن در پنل
  • تلویزیون صدا دارد؛ اما تصویر قطع است
  • چشمک‌زدن تصویر به‌صورت مکرر
  • مشاهده لوگو شارپ و قطعی تصویر به‌طور کامل
  • سیاه‌شدن قسمتی از پنل

هنگام مواجهه با تصویری که چشمک می‌زند؛ چه باید کرد؟

به‌محض مشاهده چنین وضعیتی، تلویزیون را خاموش کنید و آن را به یک متخصص حرفه‌ای بسپارید! البته چشمک‌زدن تصویر تنها به خرابی بک‌لایت مربوط نیست و احتمال خرابی برخی از بردها نیز وجود دارد. اما تکنسین هنگام عیب‌یابی، اولین احتمال را به خرابی و تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ اختصاص می‌دهد.

در مواجهه با چنین وضعیتی، به‌هیچ عنوان خودسرانه وارد عمل نشوید! بک‌لایت دقیقاً پشت پنل واقع شده‌است. بنابراین حتی جهت بررسی وضعیت آن نیز باید تلویزیون را باز و پنل را خارج کنید. در این صورت احتمال بروز خرابی‌های دیگر از جمله ایرادات پنل نیز وجود دارد.

تعمیرکار پس از بررسی همه‌جانبه قسمت‌های مختلف بک‌لایت نسبت به تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ اقدام می‌کند. اما اگر خرابی و نقص به اندازه‌ای باشد که امکان تعمیر بک‌لایت وجود نداشته‌باشد؛ حتماً قطعه معیوب را با نمونه سالم آن تعویض می‌کند. بنابراین هزینه تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ به میزان خرابی آن بستگی دارد.

بیشترین گزارش خرابی؛ سیاه‌شدن قسمتی از تصویر

بیشترین گزارشی که مشتریان تلویزیون‌های شارپ اعلام داشته‌اند، سیاه‌شدن بخش‌هایی از تصویر مدل‌های مختلف تلویزیون است که درنهایت منجر به تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ می‌شود. این علامت نیز از جمله علائمی است که به‌راحتی خرابی و نقص در بک‌لایت را نشان می‌دهد.

درنتیجه در صورت مشاهده این نشانه، سریعاً به یکی از نمایندگی‌ها و تعمیرکاران مجاز تلویزیون شارپ مراجعه کنید. اما چرا تاریک‌شدن در تلویزیون رخ می‌دهد؟

چرا قسمت‌های مختلف تصویر تاریک می‌شود؟

بک‌لایت صفحه‌ای پر از لامپ‌های ال ای دی است که درست پشت صفحه پنل قرار می‌گیرد. بسته به اینکه بک‌لایت چه مدلی باشد، چیدمان لامپ‌ها در کنار یکدیگر متفاوت است. ممکن است گاهی بنا به دلایل متفاوتی، برخی از لامپ‌ها بسوزند. درنتیجه نوری که از سوی لامپ‌های سوخته‌شده به صفحه تابانده می‌شد؛ قطع می‌شود. همین مسئله سبب تاریک‌شدن بخش‌هایی از تصویر و منجر به تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ می‌شود.

پیشنهاد ویژه!

معمولاً نمونه‌هایی از بک‌لایت که به صورت شاخه‌ای یا مهتابی هستند از ساختار ایده‌آلی تشکیل می‌شوند. بنابراین با سوختن برخی از لامپ‌ها، قابلیت روشنایی‌بخشی دیگر ال ای دی‌ها همچنان پابرجا است. بنابراین نیازی به تعویض کل قطعه بک‌لایت نخواهد بود.

چرا پس از مشاهده لوگو شارپ تصویر کاملاً قطع می‌شود؟

از دیگر علامت‌هایی که افراد را در تشخیص خرابی بک‌لایت راهنمایی می‌کند؛ همین نشانه است! در این شرایط کاربران پس از روشن‌کردن دستگاه، مطابق معمول لوگو شارپ را مشاهده می‌کنند و ناگهان تصویر خاموش می‌شود. بیشترین احتمال نقص در بک‌لایت است و جهت تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ باید اقداماتی را انجام دهید.

توجه داشته باشید زمانی‌که نشانه‌ها را مشاهده می‌کنید؛ بک‌لایت دچار نقص شده‌است و دیگر نمی‌توانید آن را نجات دهید! اما اقدام به‌موقع از نشت خرابی جلوگیری می‌کند و کمک قابل ملاحظه‌ای در کاهش هزینه‌ها داشته باشد. گاهی عملکرد نامناسب و دیرهنگام، شما را به دردسر می‌اندازد و به‌جای تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ، مجبور به تعویض کل قطعه می‌شوید.

راهکارهای طلایی جهت جلوگیری از خرابی بک‌لایت!

همواره پیشگیری بهتر از درمان است؛ چه مربوط به سلامتی شما باشد؛ چه درباره عملکرد لوازم خانگی باشد! درنتیجه رعایت برخی نکات به‌ظاهر بی اهمیت و کوچک، نتایج معجزه‌آسایی دارد. در ادامه به برخی از نکات طلایی اشاره می‌کنیم.

به هوش باشید!

شناخت انواع ایرادات و اشکالات احتمالی تلویزیون از جمله قطعه الکترونیکی مهمی همچون بک‌لایت، در تشخیص خرابی قطعات کمک می‌کند. هرچه سریع‌تر به اشکال فنی رخ‌داده پی‌ببرید؛ صدمات کمتری به بخش‌های داخلی دستگاه وارد می‌شود. بنابراین اطلاعات پایه‌ای همچون جزئیاتی که در مقاله پیش‌رو و سایر مقاله‌های ما موجود است را فرا بگیرید و با انواع اشکالات آشنایی داشته باشید.

نمایندگی‌های مجاز شارپ یا تعمیرگاه محله؟

اگر تعمیرکار حرفه‌ای و مجربی را سراغ دارید؛ ایرادی ندارد! اما بهتر است که کار تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ را به کاردان بسپارید! زیرا معمولاً تکنسین‌هایی که در نمایندگی‌های مجاز شرکت‌ها فعالیت می‌کنند؛ با انواع مدل‌های تلویزیون سروکار دارند و به‌راحتی و در کسری از ثانیه! ایراد کار را تشخیص می‌دهند. از طرفی تعمیرکار، درصورتی‌که تلویزیون نیاز به تعویض بک‌لایت داشته باشد؛ از قطعات اورجینال استفاده می‌کند.

خشت اول گر نهد معمار کج…

از همان ابتدای خرید تلویزیون‌های هوشمند توجه داشته باشید که دستگاه مملو از قطعات الکترونیکی است و نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد. از قراردادن دستگاه در نزدیکی شومینه، بخاری، شوفاژ یا کولرها جدا خودداری کنید! قطعات الکترونیکی به دما و رطوبت حساس هستند و قرارگیری آن‌ها در محیط‌های مرطوب، گرم یا سرد در طولانی‌مدت خرابی‌هایی را به بار می‌آورد. اگر به نکات توجه نکنید همچون خشت نامناسبی است که در ابتدای کار با دستگاه گذاشته‌اید.

درباره تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ آموختیم…

در این مقاله تلاش کردیم اطلاعاتی در خصوص ایراداتی که ممکن است پس از خرابی بک‌لایت رخ دهد؛ ارائه دهیم. هر نوع اختلال در صوت و تصویر نشانه‌ای از خرابی بک‌لایت است و مجبور به تعمیر بک لایت تلویزیون شارپ می‌شوید.

تعمیرات تلویزیون‌های امروزی کاری کاملاً تخصصی هستند و بهتر است، خودسرانه دست به اقدامی نزنید. نمایندگی‌های مجاز شارپ و همچنین تیم تخصصی ما هر لحظه آمادگی خدمت‌رسانی به مشتریان و مصرف‌کنندگان محصولات شارپ را دارند. تنها کافی است که با شمارههای پشتیبانی تماس بگیرید و اختلالات رخ‌داده را با ما در میان بگذارید.

شاید دوست داشته باشید

به گفتگو بپیوندید