رد کردن لینک ها

صدا نداشتن تلویزیون سامسونگ

صدا نداشتن تلویزیون‌های سامسونگ از رایج‌ترین مشکلاتی است که کاربران و مشتریان این برند پر طرفدار اعلام کرده‌اند. البته نیاز به نگرانی نیست مهندسین و کارشناسان مجرب و متخصص مجموعه تعمیر تی‌وی با تکیه بر دانش و تجربه خود نه تنها قادرند به سرعت علت این مشکل را شناسایی کنند بلکه تعمیر آن را نیز انجام می‌دهند. در این مطلب قصد داریم به علت بروز این مشکل و نحوه برطرف کردن آن اشاره می‌کنیم با ما همراه باشید.

اشکال مختلف نقص در صدا تلوزیون سامسونگ

بروز اختلال در کیفیت صدا تلویزیون از شایع‌ترین مشکلاتی است که ارتباطی به برند و فناوری ساخت آن‌ها ندارد و فقط مختص تلویزیون‌های سامسونگ نیست.

نقص در صدا تلوزیون ممکن است به این صورت باشد که صدا ضعیف و یا ناواضح شنیده شود اما گاهی این مشکل به حدی حاد است که هیچ صدایی از تلویزیون به گوش نمی‌رسد. در صورت تداوم این شرایط، کاربر نه تنها لذتی از تماشا برنامه‌های تلویزیونی نمی‌برد بلکه ممکن است به ناراحتی و آزار روحی نیز منجر شود.

البته همیشه جای نگرانی وجود ندارد اغلب این مشکلاتی که در کیفیت پخش صدا دستگاه رخ می‌دهند با اقداماتی در منزل نیز برطرف می‌شوند.

اقدامات اولیه برای برطرف کردن مشکل صدا نداشتن تلوزیون سامسونگ قبل از تماس با مرکز تعمیرات

اگرچه کارشناسان و مهندسین مجموعه تعمیر تی‌وی همیشه آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز هستند اما در صورتی که با اختلال در صدای تلویزیون سامسونگ مواجه شدید بهتر است در ابتدا اقدامات زیر را انجام دهید. در صورت تداوم شرایط با مجموعه تماس بگیرید:

  • اطمینان از تنظیم درست منبع خروجی صدا ضروری است.
  • در صورت عدم پشتیبانی درست منبع خروجی از فرمت تلویزیون ، مشاهده اختلال در کیفیت صدا دور از انتظار نیست.
  • در زمان اتصال کابل HDMI به تلوزیون باید مطمئن شد که به درستی متصل شده‌اند.
  • در منزل نیز می‌توانید مطمئن شوید که مشکل قطعی صدای تلویزیون مرتبط با آسیب در اسپیکر هست. می‌توانید با قرار دادن هدفون صدای تلویزیون از این طریق بشنوید. دریافت صدا از طریق هدفون تایید می‌کند که بلندگو دستگاه دچار آسیب شده و باید توسط افراد متخصص تعویض گردد.

عوامل بروز مشکل صدا در تلویزیون سامسونگ

در مدل‌های مختلف تلویزیون‌های برند سامسونگ، مشکل قطعی صدا دستگاه ممکن است به دلایل متفاوتی رخ بدهد. از جمله دلایل رایج می‌توان به نقص عملکردی مین برد و آسیب در بلندگو اشاره کرد. نقش بلندگو در تلویزیون برای خروج صدای آن بر کسی پوشیده نیست بنابراین در صورت آسیب مشاهده قطع و یا مخدوش شدن کیفیت صدا دور از انتظار نیست.

از اصلی‌ترین بخش‌هایی که در کیفیت صدا تلویزیون موثر است، مین برد است در بین کارشناسان به قلب تلویزیون نیز شناخته می‌شود و نقش هماهنگ کننده سایر قطعات دستگاه را به عهده دارد. در واقع برد اصلی تلوزیون همان مین برد است در صورتی که دچار نقص یا اختلال شود، در کیفیت صدا نیز اثر می‌گذارد.

البته همیشه جای نگرانی وجود ندارد چرا که ممکن است در بروز این اتفاق، یک مسئله ساده و پیش پا افتاده نقش داشته باشد.

علت بروز مشکلات صدا در تلویزیون‌های سامسونگ

·         عدم تنظیم درست دکمه‌های صدا

همیشه صدا نداشتن تلویزیون سامسونگ با اشکالات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مرتبط نیست. گاهی یک غفلت ساده و سطحی همچون کم بودن صدای دستگاه و یا تنظیم آن در حالت میوت عامل قطع صدا است. بنابراین قبل از اینکه نگران و آشفته شوید و مراجعه به تعمیرکار، حتما مطمئن شوید که دکمه‌های تنظیم صدا درست کار می‌کنند.

·         آلودگی محیطی

تلوزیون از جمله وسایل الکتریکی نسبتا حساس است که باید به شرایط نگهداری آن دقت کنید. بهتر است بدانید که وجود آلودگی و یا گرد و خاک در بلندگوهای تلویزیون سامسونگ در پخش صدا آن بی‌تاثیر نیست. بنابراین به پاکیزگی این قسمت توجه داشته باشید تا همیشه تمیز باشند تا به طول عمر مفید و کارایی دستگاه ضربه نخورد.

·         قطع صدای تلویزیون سامسونگ در زمان به کارگیری کامل HDMI

در برخی موارد استفاده از کابل HDMI بی‌کیفیت نیز با قطعی صدا تلویزیون سامسونگ مرتبط است. به اشتراک گذاشتن محتواهای صوتی و تصویری از موبایل و کامپیوتر به تلویزیون از کاربردهای تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ است اما ممکن است در زمان پخش فایل علی‌رغم نمایش تصاویر مربوطه، صدا شنیده نشود.

توصیه می‌کنیم قبل از هر گونه اقدامی از سالم بودن و نصب درست کابل HDMI مطمئن شوید. در صورت سالم بودن کابل، قدم بعدی چک کردن تنظیمات نرم‌افزاری در قسمت تنظیمات صدای کامپیوتر است. انتخاب نام تلویزیون به عنوان دستگاه پیش‌فرض (Set as Default Device) به حل این مشکل کمک می‌کند.

·         بهم خوردن تنظیمات صدا در تلویزیون سامسونگ

در برخی موارد عامل بروز مشکل در صدای تلویزیون سامسونگ، دستکاری ناخواسته و ناآگاهانه تنظیمات صوتی آن است. برخی کاربران به دلیل عدم آشنایی با زبان اصلی تنظیمات را تغییر می‌دهند و نمی‌توانند آن را به حالت اول برگردانند.

البته جای نگرانی نیست در محصولات برند سامسونگ این امکان فراهم شده است که زبان دستگاه را به فارسی تغییر دهید تا این مشکل به سادگی برطرف شود. ریست کردن تنظیمات و یا قرار دادن آن در  حالت Default نیز از دیگر اقداماتی است که به حل این مشکل کمک می‌کند.

·         عدم هماهنگی بین نمایش تصویر و صدا آن

عدم هماهنگی بین نمایش تصویر و صدا از دیگر اشکال اختلال در صدای تلویزیون سامسونگ هستند. در بروز چنین شرایطی، اغلب Power تلویزیون نقش اصلی را ایفا می‌کند. توصیه می‌شود برای اینکه قسمت سیستم کنترل نیز دچار نقص نشود حتما در اولین فرصت برای تعمیر آن اقدام کنید.

در اولین اقدام بهتر است در قسمت تنظیمات صوتی به همگام‌سازی صدا و تصویر بپردازید سپس در صورت تداوم شرایط با مجموعه تعمیر تی‌وی تماس بگیرید تا آن را به سرعت برطرف کنند.

متخصصان و کارشناسان مجرب و حاذق مجموعه تعمیر تی‌وی در چنین شرایطی برای برطرف کردن این مشکل اقدام به تعویض پاور و یا تعمیر و تعویض سیستم کنترل صوتی می‌کنند.

نحوه برطرف کردن مشکل قطعی صدا تلویزیون سامسونگ

اولین قدم برای برطرف کردن مشکل صدا نداشتن تلوزیون سامسونگ شناسایی دقیق علت بروز این مشکل است تا بتوان عیب‌یابی و تعمیر آن را درست انجام داد. کارشناسان مجموعه تعمیر تی‌وی با توجه به تجربه بالایی که در این زمینه دارند می‌توانند به سرعت علت و منشا این اختلال را تشخیص دهند و متناسب با آن اقدامات لازم را صورت دهند.

در بسیاری از موارد با تعویض بلندگو این مشکل برطرف می‌شود. با توجه به حساسیت بالای که تعمیرات این قطعه دارد، کارشناسان مجموعه تعمیر تی‌وی همواره در تلاشند که آن را با دقت و تمرکز بالا انجام ‌دهند تا مشتری متحمل هزینه اضافی نگردد.

در صورتی که مشخص شود آسیب مین برد عامل قطعی صدا تلوزیون سامسونگ است ترمیم این قطعه در دستور کار تعمیر کاران قرار می‌گیرد. البته چنان چه محرز شود که فقط تعویض مین برد چاره ساز است کارشناسان نمونه اورجینال را برای مشتری نصب می‌کنند.

از دیگر راهکارهای موثر بر رفع مشکل قطعی صدا تلویزیون سامسونگ، تعویض کابل‌های اسپیکرهای خارجی است که در صورت لزوم توسط متخصصان خبره مجموعه تعمیر تی‌وی صورت می‌گیرد.

مجموعه تعمیر تی‌وی

مجموعه تعمیر تی‌وی با داشتن کارشناسان و مهندسین زبده این آمادگی را دارد که هرگونه نقص و مشکلی که در تمامی برندهای تلویزیون به ویژه سامسونگ به وجود آید به سرعت برطرف کنند. در این مجموعه برای تعمیر و عیب‌یابی درست،  دستگاه‌ها و امکانات پیشرفته‌ای فراهم شده است تا با ارائه خدمات با کیفیت، رضایت مشتریان همواره جلب شود.

در صورتی که با هر گونه اختلال و نقصی در عملکرد تلویزیون خود به ویژه در زمینه صدا نداشتن دستگاه مواجه شدید می‌توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.

سخن پایانی

توصیه می‌کنیم قبل از هر گونه اقدامی و تماس با تعمیرکاران و متخصصان از فعال بودن دکمه قطع صدا اطمینان پیدا کنید. ممکن است صدا نداشتن تلوزیون سامسونگ به همین دلیل باشد.

سپس کابل‌های صوتی را از نظر مرغوبیت و کیفیت چک کنید در موارد بسیاری نبود صدا به دلیل قطعی و یا فرسودگی کابل صوتی رخ می‌دهد. این حالت در مدل تلویزیون‌هایی که دارای اسپیکر خارجی هستند، بیشتر مشاهده می‌شود.

به گفتگو بپیوندید