رد کردن لینک ها

تعمیر تلویزیون سامسونگ؛ نوسانات الکتریکی قاتل تلویزیون شما!

نوسانات الکتریکی قاتل تلویزیون هستند و ممکن است تعمیر تلویزیون سامسونگ را پرخرج کنند. هنگام مواجهه با خرابی‌ها حتماً به نمایندگی‌های مجاز سامسونگ مراجعه کنید. ممکن‌است بخش‌های مهمی مانند فلت، بک‌لایت، پنل، بردها از جمله مین‌برد آسیب ببینند که باید به تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص ارجاع داده شود. هر یک از خرابی‌های تلویزیون با اختلال در صوت و تصویر خود را نشان می‌دهد.

تلویزیون‌ها قطعات الکتریکی هستند که در اثر بروز آسیب‌هایی از این دست به‌شدت آسیب‌پذیر هستند. زمانی‌که نوسانات الکتریکی رخ می‌دهد؛ بیشترین صدمات ممکن به قطعات و بخش‌های داخلی تلویزیون وارد می‌شود. بنابراین بهتر است که از محافظ‌های مخصوصی که جهت مراقبت از بردها و بخش‌های داخلی تلویزیون‌ها طراحی شده‌اند؛ استفاده کنید. در این صورت به تعمیر تلویزیون سامسونگ نیازی نیست!

در مقاله پیش‌رو قصد داریم اختلالاتی که در اثر نوسانات برق در سیستم داخلی تلویزیون رخ می‌دهد را بررسی کنیم. توجه داشته باشید که اختلالات ممکن‌است به حالت‌های مختلفی خود را بروز دهند. بسته به اینکه نوسانات به کدام قسمت از تلویزیون و بردهایش آسیب رسانده‌است؛ باعث از کار افتادن قسمت‌های مختلف و بروز اختلالات متنوعی می‌شود. برخی از اختلالات به شرح زیر است:

  • خرابی یا سوختن مین‌برد
  • سوختن فلت
  • سوختن لامپهای بک‌لایت
  • خرابی و سوختگی پنل یا صفحه‌نمایش
  • سوختن انواع بردها مانند اینورتر، تیکان، تغذیه وغیره

نجات و تعمیر تلویزیون سامسونگ در کوتاه‌ترین زمان!

پس از وقوع نوسانات الکتریکی همواره اقدام سریع و عاقلانه به نفع شما است! بنابراین پس از بروز چنین حوادث به‌سرعت برق خانه را قطع کنید و از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کنید. بلافاصله تلویزیون را از برق بکشید و تا زمانی‌که از اتصال امن برق مطمئن نشدید؛ آن را متصل نکنید.

گاهی‌اوقات نوسانات در اولین مراحل آسیب وارد نمی‌کنند و رفت و برگشت مداوم برق باعث آسیب‌رسیدن به بخش‌های داخلی دستگاه می‌شود. بنابراین با خارج کردن تلویزیون از مسیر جریان نامتعادل، باعث افزایش امنیت لوازم خانگی از جمله تلویزیون می‌شوید و نیازی به تعمیر تلویزیون سامسونگ نیست!

شناسایی محل آسیب و اختلالات ایجاد شده

مهم‌ترین اقدام جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ شناسایی محل آسیب است. بنابراین بر اساس علایم و نشانه‌هایی که هر یک از اختلالات در صوت و تصویر ایجاد می‌کنند؛ نوع صدمه توسط تعمیرکار حرفهای شناسایی می‌شود. در ادامه برخی از آسیب‌ها و علایم آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

فلت سوخته چگونه خود را نشان می‌دهد؟

فلت قطعه‌ای است که باعث اتصال صفحه‌نمایش به برد آدرس می‌شود. تمام اطلاعات صوتی و تصویری از طریق این قطعه مبادله می‌شود. بنابراین اختلال در فلت یا سوختگی آن باعث از کار افتادن پخش صوت و تصویر می‌شود. البته بستگی دارد که میزان خرابی فلت تا چه اندازه باشد؟!

ممکن‌است نقص فلت تنها در پایه‌های آن یا ارتباطات میان اجزای مختلف رخ داده باشد. از طرفی امکان اینکه نوسانات الکتریکی به‌صورت کامل باعث سوختن فلت شوند، نیز وجود دارد. اگر خرابی جزئی باشد؛ تکنسین تعمیر تلویزیون سامسونگ را انجام می‌دهد اما اگر خرابی بیشتر باشد؛ تعمیرکار مجبور به تعویض کامل قطعه فلت می‌شود که در این صورت هزینه‌های بیشتری را در بر دارد.

از چه نشانه‌هایی به خرابی یا سوختگی بک‌لایت پی ببریم؟

تعمیر تلویزیون سامسونگ زمانی الزامی می‌شود که قطعات حساسی همچون بک‌لایت آسیب ببینند. زمانی‌که لامپ‌های بخشی از بک‌لایت یا تمام آن در اثر اختلالات الکتریکی آسیب می‌بیند؛ تصویر با اشکال مواجه می‌شود! گاهی تمام تصویر، گاهی بخش‌هایی از آن سیاه می‌شود. در برخی موارد نیز ممکن است بخش‌هایی از تصویر رنگی شوند و دیگر برطرف نشوند. در این صورت عمده کاربران گزارش می‌دهند که تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد!

تمام علایمی که ذکر کردیم؛ کاربران را در شناسایی نوع خرابی راهنمایی می‌کند. تشخیص به‌موقع خرابی دستگاه و ارجاع به تعمیرگاه‌های مجاز، باعث می‌شود آسیب‌های کمتری به بخش‌های داخلی وارد شود. اگر بک‌لایت از نوع شاخه‌ای یا مهتابی باشد؛ تنها تعویض لامپ‌های سوخته کفایت می‌کند. اما دیگر مدل‌های آن نیاز به تعویض قطعه دارند.

خرابی بردهای مختلف

تلویزیون‌ها دارای بردهای مختلفی هستند که هر یک وظایف مختلفی را برعهده دارند. برد تیکان، برد تغذیه و برد اینورتر از مهم‌ترین بردها به حساب می‌آیند. به‌عنوان مثال اگر برد تغذیه یا پاور در اثر نوسان دچار سوختگی شود؛ عملیات تغذیه سایر قطعات دستگاه با اختلال مواجه می‌شود و ممکن‌است قسمت‌های زیادی با مساله درگیر شوند.

همچنین برد اینورتر که مسئول مناسب‌سازی ولتاژ ورودی انرژی و تقسیم آن میان بخش‌های مختلف است؛ ممکن‌است، آسیب ببیند. در این صورت نیز عملکرد پخش صوت و تصویر با اختلال مواجه می‌شود و چاره‌ای جز تعمیر تلویزیون سامسونگ یا تعویض قطعه نیست!

آیا خرابی مین‌برد باعث از کار افتادن دستگاه می‌شود؟

مین‌برد مغز متفکر تلویزیون است و هرگونه خرابی در آن تقریباً با پایان فعالیت دستگاه یکسان است! بنابراین هرگونه اختلال هرچند کوچک در مین‌برد، تلویزیون را به‌صورت کامل از کار می‌اندازد. هنگام مواجهه با علایم خرابی هرچه سریعتر با نمایندگیهای مجاز سامسونگ یا تعمیرگاه‌های مجاز تماس جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ تماس بگیرید.

نشانه های خرابی مین‌برد شامل خاموش شدن دستگاه، روشن نشدن آن، هنگ کردن روی لوگوی سامسونگ وغیره است. تعمیر تلویزیون سامسونگ در این وضعیت کمی دشوار است و به احتمال قوی، تکنسین اقدام به تعویض مینبرد می‌کند.

با خرابی پنل چه کنیم؟

خرابی پنل پرهزینه‌ترین بخش تعمیر تلویزیون سامسونگ است. بنابراین تلاش کنید تمام موارد ایمنی دستگاه را رعایت کنید و از بروز آسیب به پنل و دیگر بخش‌ها جلوگیری کنید! بیشترین دلایلی که باعث خرابی پنل یا صفحه‌نمایش می‌شوند؛ آبخوردگی و نوسانات الکتریکی هستند. بهتر است با انجام برخی نکات مانند استفاده از محافظ‌های الکتریکی از خرابی در قطعات گران‌قیمت جلوگیری کنید.

تعمیر تلویزیون سامسونگ خصوصاً بخش پنل آن را خودسرانه انجام ندهید! آن را به یک متخصص حرفه‌ای و کاربلد بسپارید. در این وضعیت تعمیرکار باید تلویزیون را باز کند و پنل را به‌صورت فیزیکی بررسی کند. در بدترین حالت ممکن، احتمال سوختن کامل پنل وجود دارد. بنابراین تعمیرکار اقدام به تعویض کامل قطعه می‌کند.

آنچه در تعمیر تلویزیون سامسونگ آموختیم…

نوسانات الکتریکی از مخرب‌ترین عواملی هستند که باعث بروز خسارت‌های گاهاً جبران‌ناپذیر به لوازم خانگی از جمله تلویزیون‌ها می‌شود. بر اثر حادثه ممکن‌است قسمت‌های مختلفی از تلویزیون دچار آسیب شوند. بسته به محل عارض‌شدن خرابی، اختلالات به شکل‌های مختلفی بروز می‌کنند. در صورت مشاهده هریک از عوامل نام‌برده، هرچه سریع‌تر به تعمیرکاران مجاز مراجعه کنید و تعمیر تلویزیون سامسونگ را انجام دهید!

نمایندگی‌های مجاز سامسونگ و تعمیرگاه‌های مجاز تنها مراجعی هستند که باید هنگام مواجهه با خرابی‌ها به آن‌ها مراجعه کنید. همین حالا با تکنسین‌های حرفه‌ای ما تماس بگیرید و ما را در جریان خرابی‌های رخ‌داده در تلویزیون سامسونگ قرار دهید. در صورت لزوم امکان اعزام تیم تعمیر در محل نیز وجود دارد که از بهترین‌های کادر تعمیر تلویزیون محسوب می‌شوند.

به گفتگو بپیوندید