رد کردن لینک ها

صفر تا صد تعمیر تلویزیون سامسونگ

چگونگی تعمیر تلویزیون سامسونگ یکی از دغدغه‌های بزرگ صاحبان این تلویزیون‌ها است. زیرا در صورت بروز برخی مشکلات کوچک ممکن‌است به طور کلی تلویزیون شما از بین برود. به همین جهت آشنایی با نشانه‌های خرابی قطعات مهم در تعمیر تلویزیون سامسونگ بسیار تأثیرگذار است. بنابراین در این مقاله با مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ، قطعات مهم آن و چگونگی تعمیر این ایرادات آشنا می‌شوید.

همانطور که می‌دانید یکی از لوازم پرکاربرد و سرگرم‌کننده در منازل و اماکن عمومی تلویزیون‌ها هستند. ممکن‌است تلویزیون‌ها همچون دیگر لوازم دیجیتال به مرور زمان و در حین استفاده دچار مشکلاتی شوند. به همین جهت لازم‌است که شما در رابطه با مشکلات رایج تلویزیون خود و چگونگی تعمیر آن‌ها اطلاعات کافی داشته‌باشید.

این نوع از وسایل الکترونیکی توسط برند‌های مختلفی همچون ال‌جی، سامسونگ و غیره تولید می‌شوند. در این مقاله ما به مشکلات تلویزیون سامسونگ و چگونگی تعمیر آن می‌پردازیم. بنابراین اگر شما نیز صاحب تلویزیون سامسونگ هستید، بهتر‌است در ادامه با ما همراه باشید.

در تعمیر تلویزیون سامسونگ با مشکلات رایج آن آشنا شوید

ابتدایی‌ترین مسئله در تعمیر تلویزیون سامسونگ، تشخیص مشکل تلویزیون موردنظر است. زمانی که شما به عنوان صاحب تلویزیون با مشکلات رایج آن آشنا باشید، اقدام جهت تعمیر آن برای شما راحت‌تر است. زیرا تلویزیون‌های تولیدی هر برند اکثراً دچار مشکلاتی یکسان می‌شوند.

از جمله ایرادات رایج تلویزیون سامسونگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خاموش و روشن‌شدن ناگهانی تلویزیون در حین تماشا
  • تاریک‌شدن تصویر تلویزیون به طور ناگهانی
  • قطعی تصویر تلویزیون بلافاصله پس از روشن‌شدن آن
  • باقی‌ماندن تلویزیون در حالت استندبای
  • قطعی صدا در حین پخش تصویر
  • قطعی تصویر در حین پخش صدا

پس از آشنایی با این ایرادات باید بدانید که منشا آن‌ها چیست و چگونه می‌توان این مشکلات را برطرف کرد. به همین جهت در ادامه به صورت مختصر به بررسی این مشکلات می‌پردازیم.

ایرادات رایج در کدام قطعات تلویزیون رخ می‌دهد؟

همانطور که پیش‌تر اشاره‌شد، بسیاری از ایرادات تلویزیون سامسونگ مشابه هستند. به همین جهت باید بدانید که هر یک از این مشکلات در قطعه‌ای خاص همچون بک لایت، برد پاور و غیره رخ می‌دهد. بنابراین در ادامه چند مورد از مشکلات رایج تلویزیون سامسونگ و منشا آنها را بررسی می‌کنیم.

خاموش و روشن‌شدن ناگهانی تلویزیون در حین تماشا

اگر چنین مشکلی در تلویزیون شما رخ‌داد، باید بدانید که منشا آن برد پاور تلویزیون است. زیرا برد پاور یکی از قطعات مهم در روشن کردن تلویزیون است. وظیفه برد پاور به صورتی است که به تمامی بخش‌های تلویزیون ولت ارسال می‌کند.

به همین جهت اگر این قطعه دچار مشکلی بشود، ولت به دیگر بخش‌ها ارسال نمی‌شود. در نتیجه تلویزیون شما ناگهان خاموش و گاهی خاموش و روشن می‌شود.

تاریک شدن تصویر تلویزیون به طور ناگهانی

اگر در حین تماشای تلویزیون ناگهان تصویر آن تاریک شد، باید بدانید بک لایت تلویزیون شما دچار مشکل شده‌است. در قسمت پنل تلویزیون‌ها، صفحه‌ای نازک وجود دارد که بک لایت نامیده می‌شود. در بک لایت تعداد زیادی لامپ ال ای دی وجود‌دارد.

به همین جهت زمانی که این قطعه دچار مشکل شود، لامپ‌های آن خاموش می‌شوند. در نتیجه تصویر تلویزیون نیز تاریک می‌شود. در مواردی این تاریکی تصویر به صورتی است که همچنان صدای تلویزیون پخش می‌شود.

باقی ماندن تلویزیون در حالت استندبای

بیشتر تلویزیون‌های سامسونگ به صورتی هستند که ممکن است پس از مدتی این مشکل را در آن‌ها مشاهده کنید. باقی ماندن یک تلویزیون در حالت استندبای ناشی از مشکل در دو قطعه است. به طوری که ممکن است برد پاور تلویزیون خراب شده‌باشد.

زیرا خرابی برد پاور باعث می‌شود ولت کافی به بخش‌های مختلف تلویزیون نرسد. به همین جهت تلویزیون در حالت استندبای می‌ماند. در غیر این صورت مین برد تلویزیون دچار مشکل شده‌است. در چنین شرایطی باید هرچه سریع‌تر جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ خود اقدام‌کنید.

قطعی صدا در حین پخش تصویر

یکی از مشکلات رایج تلویزیون‌های سامسونگ قطعی ناگهانی صدا در حین پخش تصویر است. در صورت بروز چنین مشکلی باید بدانید که بلندگوهای تلویزیون شما یا مین برد آن دچار مشکل شده‌است. زیرا با خرابی بلندگوها به مرور زمان صدای تلویزیون قطع می‌شود.

در غیر این صورت مشکل قطعی صدا بخاطر مین برد است. قطعه مین برد به عنوان مغز تلویزیون است. به طوری که این قطعه باعث پخش تصویر و صدای تلویزیون می‌شود. بنابراین با خرابی مین برد ممکن است صدای تلویزیون شما نیز قطع شود. به همین جهت باید در زمانی کوتاه به تعمیر تلویزیون سامسونگ خود بپردازید.

قطعی تصویر در حین پخش صدا

بروز چنین مشکلی در تلویزیون‌های سامسونگ به دلیل خرابی بک لایت آن است. همانطور که گفته شد بک لایت دارای لامپ‌های ال ای دی زیادی است. اگر یکی از لامپ‌های آن خراب شود، بقیه نیز خراب می‌شوند.

بنابراین خرابی لامپ‌های بک لایت باعث می‌شود که تصویر پخش نشود. زیرا پخش تصویر تلویزیون نیازمند نور لامپ‌های این قطعه است. در این زمان باید جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ خود اقدام کنید. زیرا بک لایت قطعه بسیار کاربردی در تلویزیون است.

کدام مشکلات تلویزیون سامسونگ در منزل تعمیر می‌شود؟

همانطور که می‌دانید تعمیر تلویزیون سامسونگ به صورت کلی به چندین روش زیر انجام می‌شود:

  • تعمیر در منزل توسط تعمیرکار ماهر
  • تعمیر در مراکز تعمیر وسایل الکتریکی
  • تعمیر توسط تعمیرکاران سایت‌های تعمیر

اما آسان‌ترین روش این است که تعمیر تلویزیون سامسونگ شما در منزل انجام شود. به همین جهت در ادامه چگونگی تعمیر تلویزیون سامسونگ در منزل توسط تعمیرکار را توضیح می‌دهیم.

تعمیر در منزل توسط تعمیرکار ماهر

مشکلات و ایراداتی در تلویزیون‌های سامسونگ وجود دارد که تنها توسط تعمیرکاران برطرف می‌شود. زیرا بسیاری از این ایرادات در قطعات مهم و سخت افزاری تلویزیون است. به همین جهت افراد عادی نمی‌توانند در رابطه با این مشکلات به تعمیر تلویزیون سامسونگ بپردازند.

همچنین این ایرادات تا اندازه‌ای حائز اهیمت است که تعمیر آنها در منزل انجام می‌شود. به طوری که در صورت بروز این نوع از خرابی‌ها جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ نباید به مراکز تعمیراتی مراجعه کنید. بلکه باید تعمیرکار ماهر را به منزل بیاورید. در این رابطه در مقالات دیگر توضیح مفصلی ارائه شده‌است.

بنابراین در ادامه قطعاتی که باید در منزل توسط تعمیرکار ماهر تعمیر یا تعویض شوند را بررسی می‌کنیم.

برد پاور

یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی تلویزیون‌ها برد پاور است. به همین جهت بسیاری از مشکلات رایج تلویزیون‌ها ناشی از خرابی برد پاور است. این قطعه به گونه‌ای است که اگر دچار هرگونه خرابی یا مشکل بشود، آن را در منزل تعمیر می‌کنند.

اما باید بدانید برد پاور به اندازه‌ای حساس و کاربردی است که تعمیرکاران ماهر باید آن را تعمیر کنند. به طوری که شما هیچ زمان نباید به تنهایی به تعمیر آن بپردازید. همچنین که در برخی موارد این قطعه به طور کلی باید تعویض شود.

بنابراین به دلیل اهمیت زیاد این قطعه و اهمیت سرعت در تعمیر آن، این قطعه باید در منزل تعمیر‌شود. به همین جهت با مشاهده نشانه‌های خرابی در این قطعه، هرچه سریع‌تر تعمیرکاری را جهت تعمیر آن به منزل بیاورید.

بک لایت

یکی از قطعات اساسی در تعمیر تلویزیون سامسونگ و رفع مشکلات آن، بک لایت است. همانطور که گفته شد، بک لایت صفحه‌ای نازک با لامپ‌های ال ای دی است. وظیفه این قطعه نمایش تصاویر تلویزیون است. به طوری که هر مشکل در بک لایت باعث قطعی تصویر می‌شود.

اما نکته مهم در رابطه با بک لایت این است که تعمیر آن حتماً در منزل انجام می‌شود. به شکلی که تعمیر این قطعه توسط تعمیرکاران تخصصی با گارانتی شش ماهه انجام می‌شود. توجه داشته باشید که هرگز جهت رفع مشکلات بک لایت بدون حضور یک تعمیرکار ماهر، هیچ عملی انجام ندهید.

تعمیر تلویزیون سامسونگ یک امر تخصصی است

پیش تر اشاره کردیم که در تعمیر بک لایت و برد پاور تلویزیون نباید هیچ دخالتی داشته باشید. بلکه باید این کار را به تعمیرکاران متخصص آن بسپارید. به همین جهت برخلاف تصور بسیاری از مردم هیچ عملی در تعمیر تلویزیون سامسونگ توسط افراد عادی نباید انجام شود.

بنابراین وظیفه صاحبان تلویزیون در تعمیر تلویزیون سامسونگ این است که به موقع نشانه‌های خرابی را تشخیص دهند. به طوری که با مشاهده اولین علائم خرابی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مراکز یا سایت‌های تعمیر تلویزیون مراجعه کنید.

اما تعمیر تلویزیون سامسونگ خود را به تعمیرکاران این مراکز بسپارید. همچنین که در مواردی جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ باید قطعات آن تعویض شود.

تعمیر تلویزیون سامسونگ در یک نگاه

در طول این مقاله گفتیم که جهت تعمیر تلویزیون سامسونگ ابتدا باید مشکلات رایج این برند از تلویزیون را بشناسید. سپس با قطعاتی که بسیاری از مشکلات تلویزیون ناشی از خرابی در آنها بود، آشنا شدید. همچنین چگونگی تعمیر این مشکلات و اهمیت تعمیر در منزل توسط تعمیرکار را نیز برای شما بیان کردیم.

اما باید بدانید که هنگام بروز مشکل در تلویزیون سامسونگ، زمان بسیار مهم است. به طوری که اگر برای تعمیر برخی از قطعات سریع‌تر اقدام نکنید، ممکن است تلویزیون شما دچار آسیب‌های جبران ناپذیری بشود.

بنابراین جهت صرفه‌جویی در زمان، هنگام مشاهده هرگونه مشکل در تلویزیون خود به سایت ما مراجعه کنید. زیرا اینگونه تلویزیون سامسونگ شما در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین شکل تعمیر می‌شود. همچنین که تعمیرات تلویزیون در سایت ما به صورت کاملاً تخصصی و توسط تعمیرکاران ماهر انجام می‌شود.

به گفتگو بپیوندید