رد کردن لینک ها

دیگر نگران تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ نباشید!

ایرادات رایج در تصویر که ناشی از خرابی فلت بوده، نگرانی ایجاد کرده و لزوم مراجعه به تعمیرکاران حرفه‌ای و تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را توجیه خواهد کرد. با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز سامسونگ و بهره‌گیر‌ی از تکنسین‌های باتجربه می‌توانید معایب تلویزیون سامسونگ را شناسایی کرده و برطرف کنید. تعمیر فلت تلویزیون در منزل تنها در صورت حضور یک تعمیرکار امکان پذیر خواهد بود.

فلت تلویزیون یکی از مهم‌ترین قطعات الکترونیکی تلویزیون‌ها بوده که بسیار حساس است. اگرچه طراحان تلاش می‌کنند که از بهترین مواد اولیه جهت ساخت فلت ها بهره ببرند اما باز هم این قطعات مخصوصاً در محل اتصالات خود بسیار آسیب پذیر هستند.

بیشترین گزارشی که باعث خرابی فلت تلویزیون‌ها شده، آب خوردگی این سیستم‌ها است. بنابراین از همین ابتدای کار به شما توصیه می‌کنیم که اگر تمایل دارید نمایشگر خود را برای مدت زمان بیشتری در اختیار داشته باشید، حتماً در هنگام نظافت به مسائل امنیتی دستگاه توجه داشته باشید!

اما جای هیچ نگرانی نیست! اگرچه قطعات الکترونیکی داخلی تلویزیون‌ها حساس بوده، اما با رعایت برخی نکات ایمنی در این دستگاه‌ها می‌توانید از عملکرد مفید و بازدهی بالای این نمایشگرهای دیجیتال اطمینان داشته باشید.

آیا می‌توان تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را در منزل انجام داد؟

بسیاری از افراد با کسب مهارت‌ها و دانش در این زمینه تصور می‌کنند که به راحتی قادر به تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ خواهند بود. توجه داشته باشید که تعمیر فلت کاری نیست که شما بدون تجهیزات مورد نیاز از عهده آن برآیید. بنابراین بهتر است کار را به تکنسینی خبره و حرفه ای بسپارید.

تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ امری است که علاوه بر دانش لازم، نیاز به تجربه بالا و تجهیزات پیشرفته ای دارد. همچنین بسته به اینکه چه مدل از تلویزیون زیر دست شما باشد، ایرادات می‌تواند به شیوه‌های مختلفی قابل حل باشند.

بنابراین داشتن تجربه نه تنها در زمینه تعمیر تلویزیون بلکه باید در زمینه تعمیر مدل های مختلف برند سامسونگ باشد که بتوانید از سپردن لوازم برقی خود به دست تعمیرکار اطمینان داشته باشید. از طرفی تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ توسط دستگاه هایی به نام بندینگ صورت می گیرد که از تجهیزات پیشرفته به حساب می آیند.

در نتیجه به شما توصیه می‌کنیم که هیچ گاه تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را در منزل انجام ندهید. البته می‌توانید از خدمات تعمیر در منزل برخی از نمایندگی‌ها و مراکز تعمیر استفاده کنید. این امر می‌تواند امور مربوط به تعمیر وسایل شما را آسان نماید.

شرایط تعویض فلت

پس از مشاهده کوچک‌ترین علامت‌هایی از خرابی و اشکال در سیستم بهتر است هرچه سریع‌تر ایراد را گزارش داده و جهت تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ اقدام کنید. در این صورت اگر حتی خرابی در قسمت‌های حساسی مانند فلت نیز باشد، به راحتی قابل حل خواهد بود.

تعمیرکار با تجربه پس از بررسی ایرادات دستگاه، اقدام به بازکردن تلویزیون خواهد کرد. پس از بازکردن دستگاه، میزان خرابی مشخص خواهد شد. در بیشتر مواقع رطوبت نفوذ کرده به دستگاه تنها باعث آسیب دیدن پین ها یا بخش‌هایی کوچکی از فلت شده است که در این صورت جهت تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ تنها کافی است که این پین ها را با نمونه‌های سالم تعویض کرد.

خرابی که در فلت رخ می‌دهد، قابل سرایت به دیگر قسمت‌های فلت یا سایر قطعات تلویزیون خواهد شد. در واقع در هنگام نفوذ رطوبت به این بخش ماده‌ای شوره مانند ایجاد شده که باعث ایجاد جرقه و سوختگی در این قسمت‌ها می‌شود. بنابراین در صورتی که تشخیص خرابی در فلت دیر اتفاق افتد، این ماده به دیگر قسمت‌ها سرایت کرده و خسارت‌های بیشتری را به جای خواهد گذاشت. بنابراین زمانی که تکنسین دستگاه را باز نموده و متوجه وخامت خرابی شود، اقدام به تعویض کامل فلت خواهد کرد.

نکته!!!

توجه داشته باشید در صورتی که هرچه سریع‌تر جلوی این خرابی گرفته نشود، می‌تواند به بخش‌های حساس و گران قیمتی مانند پنل نیز سرایت کرده و تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را برای شما پرهزینه و سرسام آور کند.

تاثیرات خرابی فلت

این قطعه الکترونیکی در واقع ارتباطات تصویری و صوتی میان برد آدرس و صفحه نمایش را برقرار می‌کند. بروز هر گونه آسیب به این قطعه می‌تواند ارسال و دریافت اطلاعات بین مین برد و پنل را با مشکلاتی مواجه کند.

باتوجه به اینکه این قطعه تاثیر بسزایی در دریافت تصویر و کیفیت آن خواهد داشت، این نقص و خرابی باعث ایجاد اختلال در تصویر خواهد شد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه ایراد و نقص در هنگام مشاهده تصاویر تلویزیون باید هر چه سریع‌تر نسبت به تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ اقدام کنید. در این صورت می‌توانید از بروز هزینه‌های مازاد جلوگیری کنید.

تشخیص خرابی در فلت

با توجه به مواردی که اشاره داشتیم، برای بسیاری از کاربران این نوع نمایشگرها سوال پیش می‌آید که چگونه می‌توان به سرعت این خرابی را تشخیص داد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با توجه به مهم بودن این قطعه الکترونیکی، بروز خرابی باعث پیدایش برخی نشانه‌ها خواهد شد. شما با مشاهده هرنوع اختلال در تصویر می‌توانید احتمال خرابی را به فلت مرتبط بدانید.

پارگی فلت

در برخی مواقع ممکن است فلت در اثر ضربه دچار پارگی و آسیب شدید شود. در این صورت تصویر به طور کلی قطع شده یا با پرش‌های متوالی نمایش داده می‌شود. در بدترین حالت ممکن که احتمال خرابی کامل فلت وجود دارد، صفحه به طور کامل سیاه شده و تا انجام تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ تصویر باز نخواهد گشت.

در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن احتمال دارد اتصالات بین این قطعه از هر دو طرف با مشکل مواجه شده باشد. در این صورت جهت تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ تنها کافی است که پین‌های خراب را تعویض کرد. به طور کلی بهتر است در هنگام جابجایی های لوازم برقی دقت لازم را داشته که از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید.

آب خوردگی فلت

همانطور که در طول مقاله اشاره داشتیم، آب خوردگی فلت شایع‌ترین ایراد رخ داده در این قطعه است. این حالت زمانی رخ می‌دهد که کاربران در هنگام نظافت دستگاه دقت لازم را نداشته و آب را به صورت مستقیم به صفحه نمایشگر می پاشند. در صورتی که حتی یک قطره آب از لای قاب تلویزیون به درون دستگاه نفوذ پیدا کند می‌تواند خسارات جبران ناپذیری را به بار آورد.

با توجه به درنظر گرفتن میزان خرابی، نشانه‌های مختلفی در پخش تصویر رخ می‌دهد. در شایع‌ترین گزارش خرابی، کاربران به این مسئله اشاره داشتند که در هنگام تماشای تلویزیون ناگهان تصویر قطع شده و دیگر روشن نشده است. در موارد دیگر پس از روشن کردن دستگاه و مشاهده لوگوی سامسونگ دستگاه خاموش شده و قادر به پخش تصویر نبوده است.

این علائم به بسیاری از خرابی‌ها شباهت داشته بنابراین نمی‌توان با مشاهده این نشانه‌ها خرابی را به صورت قطع به نقص در فلت مربوط دانست! جهت اطمینان بیشتر باید به یک تکنسین حرفه ای مراجعه نموده و تشخیص و تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را به وی بسپارید.

تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را به ما بسپارید!

فلت یک قطعه الکترونیکی بسیار حساس بوده که به راحتی قابل تعمیر نیست. در واقع این قطعه نواری انعطاف پذیر بوده که دارای خطوط گرافیکی جهت انتقال اطلاعات است. این ساختار حساس سبب شده که این قطعه به راحتی آسیب ببیند. زمانی که این خطوط گرافیکی آسیب دیده باشند، دیگر تعمیر امکان پذیر نبوده و باید قطعه را تعویض کنید.

همانطور که بارها اشاره کردیم، تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ امری تخصصی و حرفه ای است. بنابراین بهتر است این کار را به کارشناسان و متخصصان باتجربه در این حوزه بسپارید. با تماس با کارشناسان ما قادر خواهید بود که به صورت رایگان از مشاوره‌های تخصصی آنها استفاده کنید.

در هنگام مشاوره در صورتی که این تکنسین‌های حرفه ای تشخیص دهند که ایراد دستگاه به اندازه‌ای است که نیاز به یک تعمیرکار الزامی است، اعلام خواهند کرد. تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ در این مرکز به دو صورت قابل اجرا خواهد بود.

در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید دستگاه را به صورت حضوری به این مراکز منتقل کرده یا از خدمات تعمیر در منزل بهره ببرید. این امکانات برای همه افراد در نظر گرفته شده و در صورت نیاز قادر به ارائه همه انواع خدمات تعمیر خواهیم بود.

نکات ایمنی جهت نگهداری از فلت

وجود رطوبت و دمای بیش از حد برای بسیاری از لوازم برقی از جمله تلویزیون‌ها مضر خواهد بود. این گرما یا رطوبت می‌تواند به راحتی قطعات مهم و اساسی دستگاه را که عمدتاً آی سی‌ها هستند، با نقص مواجه سازد. عموماً هر دمایی بالاتر یا پایین‌تر از دمای عادی محیط می‌تواند برای این وسایل مضر باشد.

بنابراین جهت جلوگیری از تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ بهتر است در فصول خیلی گرم یا خیلی سرد از قرار دادن این وسایل در نزدیکی وسایل سرمایشی و گرمایشی خودداری کنید. هرگونه کوتاهی در این زمینه می‌تواند باعث به وجود آمدن خسارات جبران ناپذیری شود.

توجه داشته باشید که بعد از آب خوردگی، نوسانات برقی بیشترین میزان گزارش‌های خرابی را شامل می‌شود. بنابراین در هنگام نصب وسایل برقی از جمله تلویزیون‌ها از اتصال ایمن و درست آنها اطمینان حاصل کنید.

از طرفی این وسایل را حتماً به محافظ‌های الکتریکی متصل نموده که از بروز نوسانات برقی جلوگیری کنید. در این صورت می‌توانید میزان نیاز به تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را در حد قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید.

توجه!!!

اگرچه در هنگام نظافت تلویزیون باید دقت داشته باشید که از پاشیدن آب به نمایشگر جلوگیری کنید. اما نظافت نکردن این وسایل نیز می‌تواند در طولانی مدت باعث ایجاد خرابی‌هایی شود. گرد و غبار ذرات ریزی بوده که به راحتی از همه منافذ عبور کرده و در صورت نشستن روی آی سی‌ها می‌تواند باعث بروز اختلال در آنها شود.

آنچه درباره تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ آموختیم!

در این مقاله تلاش کردیم که شما را به صورت کلی با فلت تلویزیون‌ها آشنا نموده و به عمده‌ترین دلایل ایجاد خرابی در این قطعات اشاره داشتیم. همچنین به صورت مکرر اطلاع دادیم که تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ کار کاملاً تخصصی بوده و باید آن را به حرفه ای ها بسپارید.

رعایت بسیاری از نکات ایمنی باعث می‌شود که خرابی‌های این قطعات کمتر شود. بنابراین این نکات را به شما اطلاع داده که آنها را رعایت کنید. توجه داشته باشید که توجه به مسائلی که شاید از نظر شما اهمیت نداشته باشد هزینه‌های مرتبط با تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ را در حد قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد.

در مقاله‌های بسیاری سعی کردیم که درباره فلت و نحوه تعمیر آن مطالبی را در اختیار شما قرار دهیم که با مراجعه به این مقاله‌ها می‌توانید از اطلاعات مفید آنها بهره ببرید. با یک تماس ساده با کارشناسان ما علاوه بر بهره مندی از مشاوره‌های تخصصی رایگان، می‌توانید از تیم حرفه‌ای تعمیرکاران ما جهت تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ استفاده کنید.

به گفتگو بپیوندید