رد کردن لینک ها

چگونه تعمیر برد تلویزیون سامسونگ را در منزل انجام دهیم؟

تعمیر برد تلویزیون سامسونگ کاملاً تخصصی و حرفه‌ای است و توسط تکنسین‌های حرفه‌ای نمایندگی‌های مجاز سامسونگ در منزل انجام می‌شود. معایب تلویزیون سامسونگ را بشناسید! شناخت معایب اولین مرحله در تعمیر برد تلویزیون است. تعمیر تلویزیون خود را حتماً به یک تعمیرکار مجاز، حرفه‌ای، متخصص و باتجربه بسپارید و از کیفیت تعمیرات اطمینان داشته‌باشید.

پیشرفت روزافزون تکنولوژی، افراد را به سمت استفاده هرچه بیشتر از لوازم خانگی هوشمند و اتوماتیک سوق داده‌است. تلویزیون‌ها نیز از عرصه جا نمانده‌اند و تحولات اساسی در محصولات خود لحاظ کرده‌اند. تلویزیون‌های هوشمند دردسرهای مخصوص به خود را دارند و تعمیر آن‌ها کاری نیست که از پس آن برآیید.

بردهای تلویزیون نقش اساسی در هدایت و کنترل تلویزیون دارند و درواقع همین قسمت‌ها هستند که پردازش و پخش صوت و تصویر را مدیریت می‌کنند. بروز خرابی در هر یک از بردها، تلویزیون را از کار میاندازد و افراد را وادار به مراجعه به تعمیرکاران می‌کند. شکل امروزی‌تر تعمیر، خدمات “تعمیر در منزل” است که با استقبال مناسبی روبرو شده‌است.

مزیت‌های تعمیر برد تلویزیون سامسونگ در منزل

وقتی صحبت از تعمیر در منزل می‌شود؛ بسیاری از مشتریان تصور می‌کنند که امکان تعمیر دستگاه بدون داشتن تخصص امکان‌پذیر است. درحالی‌که چنین تصوری اشتباه است و هرگونه اقدام خودسرانه جهت تعمیر برد تلویزیون سامسونگ و دیگر بخش‌های داخلی سیستم، منجر به خرابی‌های بیشتر می‌شود.

مقصود از تعمیر در محل یا تعمیر در منزل خدماتی است که بسیاری از نمایندگی‌ها و عمده تعمیرگاه‌های تخصصی تلویزیون‌ها ارائه می‌دهند. تعمیرگاه‌ها مملو از تکنسین‌های مجرب و کارکشته‌ای هستند که آماده خدمت‌رسانی و تعمیر دستگاه معیوب در کوتاهترین زمان ممکن هستند. اما مهم‌ترین مزیت‌های تعمیر برد تلویزیون سامسونگ در منزل عبارتند از:

  • افزایش سرعت تعمیر
  • صرفه‌جویی در زمان
  • کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل و رفت‌وآمد

ویژگی‌ها و تخصص‌های لازم تعمیرکار

تعمیر برد تلویزیون سامسونگ نیاز به باز کردن تلویزیون دارد؛ بنابراین تنها فردی با تخصص و مهارت مناسب امکان انجام کار را دارد. با توجه به اینکه افراد متخصص به منزل شما مراجعه می‌کنند، حتماً باید قبل از حضور صلاحیت‌های تاییدشده‌ای داشته‌باشند. اما تکنسین باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد که شایستگی تعمیرات اساسی تلویزیون را داشته باشد؟

تعمیرکار باید:

  • مجاز باشد؛ نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های مجاز امکان تایید صلاحیت بسیاری از تعمیرکاران را بر اساس تخصص و تجربه دارا هستند.
  • باتجربه باشد؛ مدل‌های مختلف تلویزیون را بشناسد و قبلاً با نمونه‌های آن کار کرده‌باشد.
  • متخصص باشد؛ تعمیرکار حرفه‌ای باید با انواع بردهای تلویزیون آشنایی کامل داشته باشد و تمامی قطعات دستگاه را بشناسد. گاهی یک نشانه یا علامت علت‌های مختلفی دارد که تخصص تعمیرکار در این زمینه به تشخیص دقیق خرابی کمک می‌کند
  • اخلاق حرفه‌ای داشته باشد؛ گاهاً برخی از تعمیرکاران از عدم آگاهی مشتریان سو استفاده می‌کنند و بدون انجام تعمیرات اساسی، هزینه‌های گزافی را دریافت می‌کنند. همچنین هنگامی که تلویزیون نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، از نمونههای اورجینال استفاده نمی‌کنند. درنتیجه مراجعه به یک تعمیرکار حرفه‌ای باعث جلب اعتماد افراد می‌شود.

همه آن چیزی که لازم است درباره تعمیر برد تلویزیون سامسونگ بدانید!

داشتن اطلاعات کافی درباره انواع بردها، خرابی‌های احتمالی که ممکن‌است در قطعات رخ دهد و نحوه تعمیر آن‌ها توسط تعمیرکار از جمله اطلاعاتی است که باید بدانید. با مطالعه مقاله پیش‌رو و سایر مقاله‌های مرتبط در این زمینه، اطلاعات کلی دریافت خواهید کرد.

انواع بردهای تلویزیون

بردها قطعات الکترونیکی هستند که وظیفه تجزیه و تحلیل‌های کلی دستگاه، هدایت صوت و تصویر و در نهایت پخش صوتی و تصویری را بر عهده دارند. مینبرد مهم‌ترین قطعه تلویزیون از نظر عملکردی است. این قطعه درواقع به‌عنوان مغز متفکر دستگاه عمل می‌کند و تمام امور را مدیریت می‌کند. برد پاور منبع تغذیه تلویزیون محسوب می‌شود و انرژی لازم جهت روشن‌شدن لامپ‌های صفحه بک‌لایت و دیگر قطعات را تامین می‌کند.

برد اینورتر همانطور که از نامش پیدا است؛ وظیفه معکوس‌کردن ولتاژهای دریافتی را برعهده دارد. درواقع برق ابتدا به برد اینورتر فرستاده می‌شود؛ برد اینورتر پس از مناسب‌سازی ولتاژ، انرژی موردنیاز هر قسمت را ارسال می‌کند. برد تیکان نیز اطلاعات تصویری پردازش‌شده را میان برد اصلی و درایور جابجا می‌کند.

تشخیص خرابی بردها

با توجه به اینکه هر یک از بردها وظایف مشخصی به‌عهده دارند؛ خرابی‌های آن‌ها نیز متفاوت است. خاموشی‌های ناگهانی تصویر، هنگ‌کردن، روشن و سپس خاموش‌شدن دستگاه، ماندن تلویزیون در حالت استندبای و گیرکردن در حالت نمایش لوگوی سامسونگ از جمله علائمی است که نشان‌دهنده خرابی در تلویزیون به حساب می‌آید.

نخستین قدم در تشخیص معایب و تعمیر برد تلویزیون سامسونگ، شناسایی ایرادات است. اگر اشکالات فنی رایج در تلویزیون‌ها که ناشی از خرابی بردها هستند را بشناسید؛ امکان تعمیر تلویزیون بهسرعت وجود دارد. از طرفی هرچه سرعت تعمیر بالا باشد؛ فرصت گسترش خرابی و نقص در بخش‌های داخلی کمتر می‌شود.

تعمیر برد تلویزیون سامسونگ

تعمیر تلویزیون‌های هوشمند از جمله اموری است که به تخصص، مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. گاهی کوچک‌ترین اشتباه در حین تعمیر دستگاه، منجر به خرابی‌های وسیع‌تر می‌شود. بنابراین فکر تعمیر دستگاه در خانه را فراموش کنید و آن را به یک حرفه‌ای بسپارید!

بررسی ایراد فنی

در ابتدا تعمیرکار حرفه‌ای تلاش می‌کند که دستگاه را باز کند و میزان خرابی دستگاه را بسنجد. مخصوصاً زمانی که علت خرابی، آبخوردگی دستگاه باشد؛ باز کردن تلویزیون و خشک‌کردن قطعات داخلی از الزامات است. از طرفی تعمیرکار باید تمام بردها را بررسی کنید و از میزان خرابی برد اطلاع یابد.

تعمیر برد تلویزیون سامسونگ

بسته به اینکه کدام یک از بردها آسیب دیده‌باشد و میزان خسارت چه اندازه است؛ کار تعمیر آغاز می‌شود. گاهی تعویض رابط‌ها یا تعمیر بخش‌هایی از قطعات الکترونیکی کافی است و دستگاه دوباره شروع به کار می‌کند.

تعویض بردها

اگر میزان خرابی بیش از اندازه باشد؛ تعمیرکار مجبور به تعویض بردها می‌شود. هزینه تعمیر برد تلویزیون سامسونگ به این بستگی دارد که کدام برد آسیب دیده‌است. به‌عنوان مثال مین‌برد از جمله بردهای گران‌قیمت است که خرابی آن هزینه‌های بیشتری را به‌بار می‌آورد. با مراجعه به تعمیرکار مجاز، از جایگزینی قطعات معیوب با نمونه‌های اورجینال اطمینان خواهید داشت.

درباره تعمیر برد تلویزیون سامسونگ در منزل!

طی مقاله پیش‌رو، انواع بردهای موجود در تلویزیون‌های سامسونگ را شناختیم و دانستیم که خرابی بردها چگونه خود را نشان می‌دهند. از مزیت‌های تعمیر برد تلویزیون سامسونگ در منزل سخن گفتیم و خصوصیات یک تعمیرکار حرفهای و ایده‌آل را بررسی کردیم.

از جمله خدمات قابل‌ارائه در نمایندگی‌های مجاز سامسونگ و تعمیرگاه‌های مجاز ما، خدمات تعمیر در منزل است که مورد استقبال مشتریان قرار دارد. بر این اساس تنها کافی است که با شماره‌های پشتیبانی ما تماس بگیرید و تکنسین‌های باتجربه ما را در جریان نوع خرابی دستگاه خود قرار دهید. تیم متخصص ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن در آدرس مذکور حاضر می‌شوند و خدمات تعمیر را انجام می‌دهند.

به گفتگو بپیوندید