رد کردن لینک ها

تعمیر مین برد تلویزیون LG در یک نگاه!

مین‌برد از مهم‌ترین اجزای سازنده تلویزیون است که به دلایل مختلفی دچار نقص می‌شود. در این صورت بهتراست به نمایندگی‌های مجاز جهت تعمیر مین برد تلویزیون LG مراجعه کنید. در این مراکز تکنسین‌های حرفه‌ای، نوع خرابی را تشخیص می‌دهند و امکان تعمیر و تعویض قطعه را دارند. همچنین امکان بهره‌مندی از خدمات تعمیر در منزل نیز وجود دارد که توسط عمده تعمیرگاه‌های مجاز ارائه می‌شود.

تلویزیون‌های هوشمند از فناوری‌های جدیدی جهت پخش صوت و تصویر استفاده می‌کنند. بردهای تلویزیون مخصوصاً مین‌برد، مغز متفکر دستگاه است و تقریباً تمام امور پردازش و پخش اطلاعات صوتی و تصویری را صفر تا صد انجام می‌دهند. بنابراین رخ‌داد خرابی در این قطعات الکترونیکی حساس نتیجه‌ای جز خاموشی تلویزیون و قطعی صدا و تصویر ندارد.

از آن جایی که بردها قطعاتی ظریف و حساس الکترونیکی هستند؛ تعمیر مین برد تلویزیون LG به تخصص و تجربه کافی نیاز دارد! بنابراین فکر تعمیر مین برد یا سایر بردهای تلویزیون در منزل را کاملاً فراموش کنید. به احتمال زیاد زمانی که قصد دارید کار تعمیر را خودسرانه انجام دهید؛ در حال وارد آوردن خسارت‌های بیشتری به بخش‌های داخلی دستگاه هستید.

چه عواملی باعث ایجاد خرابی و منجر به تعمیر مین برد تلویزیون LG می‌شود؟

با توجه به اینکه مین‌برد و سایر بردها بسیار حساس هستند؛ در صورت رعایت نکردن برخی نکات به‌سرعت خراب می‌شود. هنگام مواجهه با خرابی‌های مختلف در دستگاه خصوصاً زمانی که به مین‌برد آسیب وارد می‌شود؛ باید هر چه سریع‌تر ایراد برطرف شود. در غیر این صورت خسارت‌های جبران ناپذیری به بار می‌آید. در ادامه به برخی از عوامل ایجاد خرابی مین برد اشاره می‌کنیم:

  • آب‌خوردگی
  • نوسانات الکترونیکی
  • استفاده از کابل‌های HDMI نامناسب

تلویزیون آب‌خورده درست می‌شود؟

آب‌خوردگی یکی از خطرناک‌ترین اتفاقاتی است که برای تلویزیون پیش می‌آید. قرارگیری در محیط‌های مرطوب، نظافت سهل‌انگارانه و پاشیده‌شدن آب به صفحه تلویزیون به‌صورت اتفاقی، از جمله دلایلی است که باعث می‌شود تلویزیون آب‌خورده شود.

اما مهم‌ترین سوال این است که در هنگام مواجهه با چنین شرایطی چه کار کنیم؟ آب‌خوردگی ممکن‌است به قسمت‌های مختلفی آسیب برساند که بدترین آن‌ها خرابی مینبرد است. بنابراین سریعاً تلویزیون را خاموش کنید و با نمایندگی‌های مجاز ال جی تماس بگیرید.

قطعاً پاسخ به سوالی که در عنوان پرسیده شد؛ “بله” است. اما اگر خسارت به مین برد وارد شده‌باشد؛ هزینه تعمیر مین برد تلویزیون LG یا تعویض آن بسیار بیشتر از تعویض قطعات دیگری همچون فلت وغیره است. بنابراین سرعت‌عمل شما در مراجعه به تعمیرکار هنگام مشاهده نشانه‌های آب‌خوردگی، هزینه‌های مربوط به تعمیر را کاهش می‌دهد.

نوسانات الکتریکی چگونه باعث خرابی مین برد می‌شود؟

مین‌برد به‌عنوان مغز متفکر تلویزیون، یک قطعه الکترونیکی است که طبعاً از الکتریسیته جهت پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کند. بنابراین بروز نوسانات الکتریکی کنترل‌نشده، بخش‌های مختلف قطعه را می‌سوزاند. حتی کوچکترین خسارت به مین‌برد دستگاه را از کار می‌اندازد و شما امکان دریافت صوت و تصویر را ندارید.

تعمیرکار حرفه‌ای و متخصص هنگام باز کردن تلویزیون، وخامت خسارت را می‌سنجد و تعمیر مین برد تلویزیون LG را انجام می‌دهد. اگر خرابی بیش از اندازه باشد؛ مجبور به تعویض قطعه هستید که مسلماً هزینه‌های بیشتری روی دست شما می‌گذارد!

کابل HDMI نامناسب؛ قاتل مین‌برد تلویزیون!

هنگام خرید تجهیزات و لوازم جانبی تلویزیون که معمولاً جهت برقراری ارتباط با سایر دستگاه‌های الکترونیکی هستند؛ حتماً به کیفیت آن‌ها توجه داشته‌باشید. گاهی یک کابل HDMI تقلبی و غیر استاندارد، خسارت‌های جبران ناپذیری ایجاد می‌کند.

کابل‌هایی با سطح کیفیت پایین، طبق اصول و قواعد استاندارد ساخته نمی‌شوند و در طول کار ممکن‌است نوساناتی را در دستگاه به‌وجود آورند. از آن جایی که ورودی HDMI به‌صورت مستقیم به مین‌برد وارد می‌شود، نقص به این قطعه وارد می‌شود و کار به تعمیر مین برد تلویزیون LG می‌رسد.

خرابی مین‌برد چگونه خود را نشان می‌دهد؟

تمام فعالیت‌هایی که در تلویزیون انجام می‌شود؛ زیر نظر مین‌برد است. بنابراین خرابی مین‌برد خیلی زود خود را نشان می‌دهد و بسته به محل و میزان نقص، اختلالاتی در پردازش و پخش صوت و تصویر رخ می‌دهد. هنگام بروز نقص در مین‌برد، ممکن‌است برخی از نشانه‌های زیر را مشاهده کنید.

هنگ کردن تلویزیون

تنها زمانی این نشانه بروز می‌یابد که نقص در مین‌برد زیاد باشد. درواقع هنگ کردن تلویزیون نشان‌دهنده عمق خرابی مین‌برد است. بنابراین در صورت مشاهده وضعیت مذکور، بلافاصله با نمایندگی‌های مجاز شرکت تماس بگیرد. تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص جهت تعمیر مین برد تلویزیون LG اقداماتی را انجام می‌دهند. اما اگر خرابی زیاد باشد؛ مجبور به تعویض کامل مین برد هستند.

خاموشی یکباره دستگاه

بسیاری از کاربران وضعیتی را گزارش داده‌اند که در حال تماشای فیلم، تلویزیون به یکباره خاموش می‌شود. اگر مطمئن هستید که خاموشی در اثر اختلالات برقی یا ایرادات فنی مکانیکی نیست؛ بیشترین احتمال را خرابی مین‌برد یا یکی دیگر از بردهای اصلی تلویزیون در نظر بگیرید. مراجعه به تعمیرکار مجرب نمایندگی‌های مجاز ال جی تنها راه‌حل است.

خاموش‌شدن تلویزیون پس از مشاهده لوگو ال جی

امکان اینکه مشاهده چنین وضعیتی، به نقص در قسمتی به جز مین‌برد مربوط باشد؛ بسیار کم است! کاربران بیان داشته‌اند که پس از مشاهده لوگو ال جی دستگاه به یکباره خاموش می‌شود. تعمیرکاران و متخصصان به حالت مربوطه، ریبوت می‌گویند و پس از اطمینان از وقوع چنین خطایی اقدام به تعویض نرم‌افزار می‌کنند. در صورتی‌که خرابی همچنان پابرجا باشد؛ قطعه را به‌صورت کامل تعویض می‌کنند.

تعمیر مین برد تلویزیون LG در منزل؛ از تبلیغ تا واقعیت؟!

اگر در موتورهای جستجو به‌دنبال تعمیر مین برد تلویزیون LG بوده‌باشید؛ حتماً با عنوان تعمیر در محل یا تعمیر در منزل مواجه شده‌اید. بسیاری از مشتریان تصور می‌کنند که مقصود این است که شما قادر به تعمیر مین برد تلویزیون LG در منزل و بدون داشتن تخصص لازم هستید. اما گفتنی است که این تصور کاملاً اشتباه است!

تعمیر در منزل” نوعی از خدمات نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های مجاز است و طی آن کادری مجرب و حرفه‌ای جهت تعمیر مین برد تلویزیون LG و دیگر قطعات به آدرس شما مراجعه می‌کنند. درواقع شما مجبور نیستید که جهت تعمیر به تعمیرگاه مراجعه کنید!

آنچه در مقاله تعمیر مین برد تلویزیون LG گذشت…

تعمیر مین برد تلویزیون LG از آن کارهایی است که به تخصص و مهارت خاصی نیاز دارد. بنابراین بهترین و عاقلانه‌ترین اقدام این است که علایم و نشانه‌های بروز خرابی آن را بشناسید و در صورت مشاهده هر چه سریع‌تر به تعمیرکار مراجعه کنید. توجه داشته‌باشید که اگر خودسرانه اقدام به تعمیر دستگاه کنید؛ همه عواقب ناشی از آن به عهده شما خواهد بود و عمده نمایندگی‌های مجاز شرکت‌ها حاضر به تعمیر تلویزیون‌های بازشده نمیشوند.

با شناخت عواملی که باعث ایجاد خرابی در دستگاه می‌شوند؛ امکان بروز معایب بسیاری را در انواع بردهای تلویزیون کاهش می‌دهید. در صورتی که با هر یک از علایم نام‌برده مواجه شدید؛ با نمایندگی‌های مجاز شرکت و شعبات معتبر ما تماس بگیرید و از خدمات تعمیر در منزل بهره‌مند شوید. همچنین مطالعه سایر مقاله‌های ما درباره تعمیر تلویزیون، شما را با نحوه عملکرد تعمیرکاران مجاز آشنا می‌کند.

به گفتگو بپیوندید