رد کردن لینک ها

تعمیر تلویزیون ال جی آب‌خورده در کمترین زمان

آب‌خوردگی یکی از رایج‌ترین ایرادات تلویزیون‌های ال جی بوده که منجر به تعمیر تلویزیون ال جی می‌شود. راه‌های فراوانی جهت جلوگیری از آب‌خوردگی تلویزیون ال جی وجود دارد. تعمیر تلویزیون ال جی را به نمایندگی‌های مجاز ال جی بسپارید زیرا تعمیر تلویزیون مخصوصاً زمانی‌که دچار آب‌خوردگی می‌شود، کاری تخصصی به حساب می‌آید.

آب‌خوردگی یکی از رایج‌ترین خرابی‌های تلویزیون به حساب می‌آید که معمولاً در هنگام نظافت رخ می‌دهد. اگر دقت کنید، متوجه می‌شوید که بین صفحه پنل تلویزیون و قاب دستگاه فاصله‌ای وجود دارد. گاهی پیش می‌آید که افراد آب را به‌صورت مستقیم به صفحه تلویزیون می‌پاشند. همین امر سبب می‌شود که قطرات آب از فاصله مذکور وارد دستگاه شوند و خرابی‌هایی را به بار آورند.

مهم‌ترین مرحله در تعمیر تلویزیون ال جی، پیداکردن خرابی است. زیرا قطرات آب وارد‌شده به دستگاه اگر به‌موقع شناسایی نشوند، ایرادات وسیع و گسترده‌ای را ایجاد می‌کنند. بنابراین تشخیص مناسب سبب پایین‌آمدن میزان خسارات خواهد شد. همین موضوع سرعت‌عمل مناسبی را در تعمیر تلویزیون ال جی ایجاد می‌کند.

علل آب‌خوردگی و تعمیر تلویزیون ال جی

اگرچه نفوذ آب در هنگام نظافت رایج‌ترین علت آب‌خوردگی است اما گاهی ممکن‌است نشتی‌های سقف، ریختن تصادفی آب و آب‌گرفتگی در خانه باعث رسیدن آب به بخش‌های داخلی سیستم شود. سیستم الکترونیکی تلویزیون حساسیت بالایی نسبت به رطوبت و دما دارد. بنابراین با واردشدن حتی یک قطره، خسارت‌های سنگینی به دستگاه وارد می‌شود.

از طرفی کارکردن تلویزیون در محیط مرطوب نیز همین اثرات را به جای می‌گذارد. در نتیجه در هنگام قراردادن تلویزیون در دکوراسیون حتماً توجه داشته‌باشید که محیط تلویزیون مرطوب نباشد. رطوبت موجود در هوا نیز در طولانی مدت به بخش‌های داخلی سیستم آسیب وارد می‌کند.

با تشخیص آب‌خوردگی تلویزیون از طریق علائم و نشانه‌ها، تعمیر تلویزیون ال جی به راحتی انجام می‌شود. توجه داشته باشید که تعمیر تلویزیون ال جی کاری نیست که در خانه از عهده آن برآیید! بهتراست تعمیر را به دست یک تکنسین حرفهای و باتجربه بسپارید.

نشانه‌های خرابی تلویزیون در اثر آب‌خوردگی

یکی از علائم ظاهری که به‌راحتی قابل‌تشخیص است، وجود لکه‌هایی است که شبیه آب هستند. هرچقدر این علائم را پاکسازی کنید، تمیز نمی‌شوند. زیرا این لکه‌ها وارد دستگاه شده‌اند و در لایه‌های داخلی تلویزیون قرار دارند.

مشاهده لکه‌های سیاه زمانی اتفاق می‌افتد که میزان خسارت‌های واردشده به تلویزیون زیاد باشد. دراین‌صورت در قسمت‌های مختلف دستگاه لکه‌هایی به رنگ مشکی در تصویر به‌وجود می‌آیند که تازمانی که تعمیر تلویزیون ال جی انجام نشود، برطرف نمی‌شوند.

اگر نسبت به تعمیر آب‌خوردگی تلویزیون اقدامی انجام ندهید، این خرابی به مرور گسترش می‌یابد و به قسمت‌های دیگری صدمه می‌زند. به مرور با مشکلات جدی‌تری همچون اختلال در صوت و تصویر مواجه خواهید شد. بنابراین تشخیص به‌موقع خرابی از طریق نشانه‌ها و مراجعه به تعمیرگاه حرفه‌ای به کاهش هزینه‌های تعمیر کمک می‌کند.

درصورتی‌که برد تیکان درون دستگاه آسیب دیده‌باشد، با قطع‌شدن کامل تصویر مواجه می‌شوید. زمانی‌که پایه‌های فلت بسوزند، خطوط رنگی به‌صورت عمودی در تصویر ایجاد می‌شوند. گاهی ممکن‌است که خرابی‌ها به برد اصلی نیز راه یابند و باعث اختلالات جدی در تلویزیون شوند. در این صورت عاقلانهترین اقدام مراجعه به نمایندگی‌های مجاز ال جی جهت تعمیر تلویزیون ال جی است.

تعمیر تلویزیون ال جی آب‌خورده

همواره اولین مرحله در تعمیر دستگاه‌های الکترونیکی، تشخیص محل ایراد است که به یک متخصص باتجربه و حرفه‌ای نیازمند است. پس از تخمین میزان خرابی تلویزیون، بسته به اینکه آسیب به کدام قسمت وارد شده‌است، تعمیر مراحل مختلفی دارد.

خشک‌کردن قطعات خیس‌شده

در صورتی که نشانه‌های آب‌خوردگی دستگاه را به‌راحتی تشخیص دهید، تعمیر تلویزیون ال جی کار آسانی است. در این روش تعمیرکار مجاز تلویزیون را باز می‌کند و قطعات خیس‌شده را از دستگاه خارج می‌کند. زمانی‌که قطعات در معرض هوا قرار می‌گیرند، آب موجود در آن‌ها تبخیر می‌شود. البته این شرایط زمانی اتفاق می‌افتد که تعمیرکار تشخیص دهد که آسیب جدی به تلویزیون وارد نشده‌است.

یکی دیگر از روش‌هایی که جهت خشک‌کردن قطعات استفاده می‌شود، قراردادن آن‌ها در کیسههای ژل سیلیکا است که برای همین منظور فراهم شده‌اند. لازم است که دو تا سه روز قطعات خیس را در کیسه‌ها نگه‌دارید. در این صورت از خشک‌شدن آن‌ها مطمئن خواهید بود.

رفع خوردگی یا زنگ‌زدگی احتمالی

با توجه به اینکه ممکن است، آب مدت‌زمان زیادی درون دستگاه باقی‌مانده باشد، جهت اطمینان برسی را با الکل ایزوپروپیل آغشته کنید و به مدار الکترونیکی دستگاه بکشید. قسمت‌های سخت افزاری که در معرض رطوبت بوده‌اند، بیشتر در معرض زنگ‌زدگی هستند.

تعویض فلت یا بخش‌های آسیب‌دیده

برخی از خرابی‌ها با خشک‌کردن قطعات درست نمی‌شوند. زمانی‌که آب درون دستگاه باقی بماند، شوره‌هایی را در قطعاتی مانند فلت ایجاد می‌کند. این شوره‌ها در طولانی‌مدت باعث بروز جرقه‌هایی می‌شود که برخی قسمت‌ها را می‌سوزاند. در تعمیر تلویزیون ال جی، هنگامی که تعمیرکار دستگاه را باز می‌کند، میزان خرابی فلت را تشخیص می‌دهد و درباره آن تصمیم می‌گیرد.

گاهی خرابی در پایه‌هایی است که فلت را از دو طرف به صفحه نمایشگر و پنل آدرس متصل می‌کند. درواقع شوره‌ها این پایه‌ها را سوزانده‌اند و تعمیرکار جهت تعمیر تلویزیون ال جی تنها این پایه‌ها را تعویض می‌کند. اما بعضی از خرابی‌ها شدیدتر است و باعث سوختن فلت می‌شود. دراین‌صورت تعمیرکار باید فلت را با نمونه سالمی تعویض کند.

تعویض صفحه پنل یا نمایشگر

هرچه در تشخیص آب‌خوردگی تلویزیون کندتر عمل کنید، خرابی وسعت بیشتری می‌گیرد و به قسمت‌های حساسی همچون پنل نفوذ می‌کند. پنل به اندازه‌ای حساس است که با کوچکترین ضربه، فشار یا آب‌خوردگی دچار خسارت می‌شود. بنابراین اگر پنل در اثر آب‌خوردگی آسیب دیده‌باشد، چاره‌ای جز تعمیر آن ندارید.

تعمیر تلویزیون ال جی آب خورده اگر به‌خوبی پیش نرود منجر به تعویض پنل می‌شود. تعویض این قطعه بسیار گران‌قیمت است. بنابراین تلاش کنید که در صورت مشاهده علائم آب‌خوردگی هرچه سریع‌تر به تعمیرکار مجاز و نمایندگی‌ها جهت تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

هزینه تعمیر تلویزیون ال جی آب‌خورده

هنگامی که درباره هزینه‌های تعمیر صحبت می‌کنیم، باید میزان خسارت‌ها مشخص شود. همانطور که در طول مقاله اشاره کردیم، گاهی آب‌خوردگی هیچ هزینه‌ای ندارد و با خشک‌کردن قطعات خیس، دستگاه با قدرت گذشته فعالیت می‌کند. اما اگر فلت، بردهای مهم یا پنل آسیب دیده‌باشند، بسته به میزان خرابی هزینه‌ای که باید پرداخت کنید، نیز متفاوت است. مآمد

اگر تعمیر تلویزیون ال جی شامل تعویض قطعات نیز شوند، هزینه‌ها افزایش می یابد. بنابراین قیمت واحد و مشخصی وجود ندارد و تعمیرکار پس از بازکردن تلویزیون و تشخیص میزان خرابی، قیمت نهایی را به شما اعلام می‌کند. درصورتی‌که تمایل داشته‌باشید تعمیر تلویزیون ال جی در محل انجام می‌شود.

راه‌های جلوگیری از آب‌خوردگی تلویزیون

با توجه به اینکه ورود آب به سیستم تلویزیون هزینه‌های فوق‌العاده سنگینی دربردارد، بهتراست از همان ابتدای کار مراقبت‌هایی را انجام دهید. دراین‌صورت احتمال بروز خرابی و آب‌خوردگی به میزان قابلتوجهی کاهش خواهد یافت.

مراقبت در نظافت

توجه داشته‌باشید که در هنگام نظافت تلویزیون به هیچ‌عنوان آب را به‌صورت مستقیم به سطح نمایشگر نپاشید! حتی اگر دقت بالایی داشته‌باشید، احتمال ورود قطرات آب به بخش‌های داخلی سیستم، بروز خرابی و احتمال مراجعه جهت تعمیر تلویزیون ال جی وجود دارد. جهت نظافت و پاکسازی گردوغبار تنها کافی است که دستمال نرمی را نمدار کنید و به آرامی صفحه پنل را تمیز کنید.

قراردادن دستگاه در محل مناسب

یکی از مواردی که سبب می‌شود، میزان خسارت‌ها و تعمیر تلویزیون ال جی کاهش یابد، توجه به محل قرارگیری تلویزیون است. تلویزیون هراندازه که باکیفیت و خوش‌ساخت باشد، در برابر رطوبت، دما و ضربه حساسیت بالایی دارد. تلاش کنید که در هنگام نصب و راه‌اندازی سیستم، از قراردادن آن در معرض حرارت و رطوبت خودداری کنید!

بنابراین قرارگیری تلویزیون در محیط‌های مرطوب و بسیار گرم یا بسیار سرد به قطعات داخلی سیستم آسیب‌های جدی وارد می‌کند. بخار آب موجود در هوای مرطوب به‌آسانی وارد بخش‌های داخلی می‌شود و همان خسارات را به قطعات الکترونیکی وارد می‌کند.

استفاده از محافظ صفحه نمایش

گاهی پاشیده‌شدن آب به سطح صفحه نمایش تصادفی و اتفاقی است. دراین‌صورت بهتر است از محافظ‌های مخصوصی استفاده کنید که سطح نمایشگر را می‌پوشانند. اندازه، ابعاد و مدل تلویزیون را یادداشت کنید و به مراکز تخصصی تلویزیون مراجعه کنید. این مراکز دارای محافظ‌هایی هستند که به خوبی از نمایشگر شما مراقبت می‌کنند. همچنین این محافظ رطوبت موجود در هوا را به داخل دستگاه وارد نمی‌کند.

تمیزکاری به‌موقع

بسیاری از نشتی‌ها و اتفاقات ناگهانی می‌توانند باعث آب‌خوردگی تلویزیون شوند. تمیزکاری به‌موقع سطح تلویزیون از پخش‌شدن رطوبت به بخش‌های بیشتر جلوگیری می‌کند. بنابراین مانع بروز آسیب‌های جدی تلویزیون می‌شود و تعمیر تلویزیون ال جی را به حداقل ممکن می‌رساند.

سرعت‌عمل در تعمیر تلویزیون ال جی

در صورت مشاهده هرگونه خرابی و نقص در تلویزیون‌های ال جی، تنها کافی است که نزدیک‌ترین مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون مراجعه کنید. مهارت و تبحر تکنسین‌های این مراکز سبب شده‌است که کار تعمیر تلویزیون باسرعت زیادی انجام شود. این درحالی‌است که اگر بخواهید تعمیر را به یک تعمیرکار متفرقه بسپارید، ممکن است تجربه و آشنایی کاملی با مدل‌های مختلف تلویزیون ال جی نداشته‌باشد.

از طرفی تعمیرکارانی که در نمایندگی‌های ال جی مشغول هستند، همواره درحال تعمیر تلویزیون ال جی و مدل های مختلف آن هستند و بیشتر ایرادات رایج در تلویزیون‌ها از جمله آب‌خوردگی را به‌خوبی می‌شناسند. بنابراین در کوتاهترین زمان ممکن قادر به تعمیر تلویزیون ال جی شما هستند.

بایدها و نبایدهای تعمیر تلویزیون ال جی!

در طول مقاله تلاش کردیم که شما را با علت‌های آب‌خوردگی و نشانه‌هایی که پس از آب‌خوردگی تلویزیون قابل‌مشاهده است، آشنا کنیم. با آگاهی از این علائم می‌توانید به‌سرعت جهت تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید. هرچه مدت‌زمان آب‌خوردگی تا تعمیر بیشتر باشد، خسارت‌های وارده نیز بیشتر خواهد شد. بنابراین علائم را به‌خوبی فرابگیرید و در صورت مشاهده با آگاهی کامل اقدام کنید.

اگرچه تعمیر تلویزیون ال جی از عهده شما خارج است، اما در طول مقاله راه‌های تعمیر آن و همچنین پیشگیری‌های لازم را بررسی کردیم. در صورت مشاهده هرنوع خرابی قادر به تماس با مراکز تخصصی ما هستید که مشاوره‌های رایگان تلفنی و همچنین سرویس‌های تعمیر در محل را ارائه می‌دهند.

شاید دوست داشته باشید

به گفتگو بپیوندید