رد کردن لینک ها

تعمیر پنل تلویزیون

مشاهده ایراد و مشکل در تلویزیون، این وسیله پرکاربرد زندگی امروزی امری رایج است. یکی از چالش‌های اصلی در تعمیر تلویزیون‌ها بروز ایراد در قسمت پنل یا همان صفحه نمایش دستگاه است. با توجه به هزینه بالای تعویض پنل، کارشناسان توصیه می‌کنند که کاربران موارد ایمنی را بیشتر رعایت کنند. در این مطلب از سایت تعمیر تی‌وی قصد داریم به این بپردازیم که تعمیر پنل به چه صورت انجام می‌گیرد پس تا انتها مطلب با ما همراه باشید.

پنل تلویزیون

ایراد در این بخش ار تلویزیون که اغلب گران قیمت نیز هست اتفاق نسبتا رایجی است که بسیاری از مشتریان از آن شاکی هستند. البته جای نگرانی نیست، کارشناسان و مهندسین زبده مجموعه تعمیر تی‌وی با تکیه بر دانش و تجربه بالایی که دارند، می‌توانند با نهایت دقت و وسواس آن را برطرف کنند. در این مطلب به آسیب‌های شایع پنل تلوزیون اشاره کنیم تا بتوانید با آگاهی  تعمیر این بخش را به کارشناسان زبده بسپارید.

علت بروز مشکل در بخش پنل تلویزیون

  • شکستگی در قسمت پنل

پنل یا صفحه نمایش تلویزیون از بخش‌های نسبتا حساسی است که باید در زمان جابجایی دستگاه به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید تا از آسیب و شکستگی دور بماند.

بر اثر عواملی مانند جابجایی غیر اصولی، عدم فیکس تلویزیون بر پایه و یا قرار دادن غیراستاندارد آن بر روی میز تلویزیون ممکن است دستگاه سقوط کند که در این صورت مشاهده شکستگی در این بخش گران قیمت دور از انتظار نیست.

تعویض پنل زمانی صورت می گیرد که در اثر شدت ضربه، قسمت ماژور نیز غیرقابل تعمیر باشد اما مهندسین و کارشناسان حرفه‌ای تعمیر تی‌وی با ایرادیابی دقیق، در صورت مشاهده آسیب جزیی سعی می‌کنند، برای کاهش هزینه‌های مالی مشتری صفحات پولاریزه و بک‌لایت قبلی را به کار ببرند.

·         آب خوردگی پنل تلویزیون

آب خوردگی از دیگر مشکلات رایجی است ‌که زمینه ساز بروز آسیب جدی در این بخش می‌شود.

اگرچه کارشناسان توصیه می‌کنند تلویزیون‌ها که وسایل نسبتا حساسی هستند کمتر در معرض گردوخاک و آلودگی‌های محیطی باشند اما باید در نظافت این وسایل، نکات ایمنی را رعایت کنید.

در صورت اسپره مستقیم آب، این مایع رسانا به داخل پنل نفوذ می‌کند و مشکلاتی به را به وجود می آورد.

  • فلت‌های آسیب دیده پنل تلویزیون

در بخش داخلی پنل تلویزیون فلت‌های ریزی قرار دارند، در صورت آب خوردگی پنل دستگاه، مشاهده آسیب جدی دور از انتظار نیست. بهتر است در صورت مشاهده چنین اتفاقی با کارشناسان و مهندسین باتجربه تعمیر تی‌وی تماس بگیرد تا از وسیعتر شدن این اتفاق و تحمیل هزینه بیشتر جلوگیری شود.

·         سوختگی پیکسل

در صورت مشاهده نقاط سفید و یا سیاه ریز در صفحه نمایش متخصصان آن را با پیکسل سوختگی مرتبط می‌دانند.

آسیب به پنل بعد از خرابی بک‌لایت از شایع‌ترین مشکلاتی است که کارشناسان در تعمیرات تلویزیون با آن مواجه هستند.

سوختگی پیکسل اصطلاح رایجی است که برای تشریح مشکل رنگ در تلویزیون‌ها بکار می رود. ایجاد رنگ در دستگاه به عهده پیکسل که شامل ۳ عدد ساب است، صورت می‌گیرد.

در صورت مشاهده هر گونه مشکل که منجر به خاموشی پیکسل شود، بهتر است بدون اقدام سرخود و یا سپردن تلویزیون به تعمیرکاران مبتدی از متخصصان حاذق و توانمند مجموعه تعمیر تی‌وی بخواهید با ارزیابی دقیق، علت بروز این مشکل را مشخص کنند.

معمولا کارشناسان متخصص برای برطرف کردن این ایراد ناچار به تعویض پنل و یا لیکوئید هستند.

·         خطوط عمودی در صفحه نمایش تلویزیون

کارشناسان مشاهده خطوط عمودی در صفحه نمایش را مرتبط با آسیب در بخش تیکان و آب خوردگی فلت، آسیب فلت و یا بروز مشکل در پنل مرتبط می‌دانند.

با توجه به اینکه تعمیر تلویزیون به ویژه پنل کار بسیار تخصصی است، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان حاذق و توانمند مشورت کنید تا با عیب‌یابی سریع به برطرف کردن ایراد کمک کنند.

·         رنگ غیرطبیعی در صفحه ‌نمایش

در صورتیکه با مشکل رنگ غیرطبیعی در صفحه نمایش تلوزیون مواجه شدید با کارشناسان تعمیر تی‌وی تماس بگیرید تا با تعویض پنل، این مشکل را به سرعت برطرف کنند.

سخن آخر

پنل از قطعات باارزش و مهم هر تلویزیون است. با توجه به اهمیتی که این بخش دارد بهتر است قبل از اقدام خودسرانه، مشورت با افراد متخصص را فراموش نکنید.

بیشتر کارشناسان در صورت آسیب پنل، تعویض آن را پیشنهاد می‌کنند. اگر شما نیز مایلید که از خسارت‌های احتمالی که تعمیرکاران مبتدی برای دستگاه شما به وجود آورند جلوگیری کنید، مشورت با مجموعه تعمیر تی‌وی را فراموش نکنید.

کارشناسان این مجموعه در کمترین زمان و با قیمت بسیار مناسب قادرند ایراد را برطرف کنند. بررسی مشکل، ایرادیابی دقیق و در نهایت برطرف کردن مشکل از جمله مهارت‌هایی است که کارشناسان تعمیر تی‌وی در آن زبده‌اند.

به گفتگو بپیوندید