رد کردن لینک ها

تعمیر تلویزیون سامسونگ

ما همراه همیشگی شما به هنگام خرابی تلویزیون تان هستیم. همین حالا درخواست تعمیرات خود را با اطمینان خاطر ثبت کنید!

و یا با شماره (02166358338) (09120837021) تماس بگیرید.

تلویزیون های سامسونگ خیلی زود توانستند طرفداران خاص خود را پیدا کنند. تلویزیون های موجود در بازار ایران که توسط برند کره ای سامسونگ طراحی و تولید شده اند، عموما در دو نوع رایج ال سی دی و ال ای دی عرضه شده اند.

ال ای دی های سامسونگ به لطف کیفیت صفحه نمایش عالی و صرف انرژی کمتر محبوب بازار شدند و ال سی دی های سامسونگ نیز با توجه به قیمت مقرون به صرفه خود طرفداران زیادی برای خود دست و پا کردند.

به طور کل سامسونگ با توجه به برندینگ قوی خود در بازار و ارائه محصولات با کیفیت و علی الخصوص به روز، خیلی زود توانست جای خود را در بازار تلویزیون پیدا کند و طرفداران زیادی را مجذوب محصولات به روز خود نماید.

با توجه به این که در طول شبانه روز، تلویزیون های منازل و محل کار به صورت مداوم روشن هستند، علاوه بر پایین آمدن عمر مفید آن ها، رفته رفته مستهلک شده و نیاز به تعمیر تلویزیون است.

از آن جایی که تمامی محصولات برقی، روزی دچار حادثه خواهند شد و نیاز به تعمیر پیدا خواند بد نیست تا کمی در رابطه با ایرادات رایج تلویزیون های سامسونگ بیشتر بدانید.

شایان ذکر است که تیم متخصص و زبده تعمیر تی وی قادر است تمامی ایرادات مربوط به سخت افزار و نرم افزار تلویزیون سامسونگ شما را در سریع ترین زمان ممکن رفع نماید.

تعمیر پنل، فلت، بک لایت، تعمیرات مربوط به آب رفتگی، مین برد و منبع تغذیه تلویزیون شما به سادگی توسط تیم فنی تعمیر تی وی انجام می شود.

تعمیرات ال سی دی تلویزیون سامسونگ

ال سی دی های تولیدی برند سامسونگ فرآیند عیب یابی دشوار، پیچیده و وقت گیری دارند، از این رو برای تعمیرکاران تازه کار یا غیر حرفه ای، طی کردن صحیح این فرآیند سخت و غیرقابل توجیه است، بنابراین با تعویض قطعات صورت مسئله را پاک می کنند و هزینه هنگفتی را به شما محتمل می شوند. اما متخصصین فنی تعمیر تی وی با گذراندن آموزش های به روز و دور های تخصصی تعمیر ال سی می توانند به سادگی ایراد مربوط به ال سی دی سامسونگ را متوجه شده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایند.

تعمیرات ال ای دی تلویزیون سامسونگ

مصرف کم انرژی، کیفیت بالا و شفاف تصویر خروجی، عمر مفید بیشتر دستگاه و قیمت مقرون به صرفه آن، برجسته ترین عللی است که خریداران را به سمت خرید ال ای دی های سامسونگ هدایت می کند.

ال ای دی ها نیز همانند ال سی دی ها روزی با پایان عمر مفید قطعات یا ایرادات جزئی و کلی مواجه می شوند و طبیعتا نیاز به تعمیر قطعات یا تعویض آن ها است. تیم تخصصی تعمیر تی وی می تواند با توجه به دانش بالای خود در تعمیر قطعات ال ای دی های سامسونگ، شما را در زمینه تعمیر مین برد، منبع تغذیه، فلت، بک لایت و … یاری دهد. اصلی ترین هدف این تیم در تعمیرات ال ای دی ها، تعمیر قطعات در سریع ترین زمان ممکن است تا شما متحمل هزینه های زیادی نشوید و بتوانید باز هم همانند روز اول از تماشای ال ای دی خود لذت ببرید.

آشنایی با ایرادات احتمالی تلویزیون سامسونگ

در این قسمت از مقاله، تعمیر تی وی فصد دارد تا شما را با متداول ترین و رایج ترین ایرادات و نقص هایی که در تعمیر تلویزیون سامسونگ رخ می دهد آشنا سازد.

پخش رنگ و به هم ریختگی رنگ صفحه نمایش تلویزیون سامسونگ

از رایج ترین و متداول ترین ایرادات و عیوب مربوط به ال سی دی های برند تولیدی سامسونگ، مشکلات مربوط به نمایش رنگ است.

اکثر مشکلات ثبت شده و بازخوردهای به دست رسیده از صاحبان ال سی دی های سامسونگ، پیرامون پخش رنگ و به هم ریختگی رنگ در صفحه نمایش ال سی دی است.

این ایراد معمولا به یکی از شکل های زیر در صفحه نمایش تلویزیون پدید می آید : وجود خطوطی عمودی شکل بر روی صفحه نمایش تلویزیون

  1. وجود خطوط افقی شکل بر روی صفحه نمایش تلویزیون
  2. پخش شدن رنگ ها مانند حالت رنگین کمان
  3. عدم نمایش یکی از رنگ های سبز، آبی یا قرمز
  4. به هم ریختگی رنگ ها و عدم نمایش صحیح رنگ ها

اگر علت پدید آمدن این ایراد در تلویزیون شما برایتان جای سوال دارد، باید اذعان کنیم که این مشکلات معمولا به علت ایراد در یکی بخش هایی مانند منبع تغذیه تلویزیون، بک لایت های صفحه نمایش، برد اصلی دستگاه و یا اینورتر آن رخ می دهد.

اگر تلویزیون شما دچار این تغییرات در صفحه نمایش شد، حتما نیاز به تعمیر دارد و در سریع ترین زمان ممکن کارشناسان فنی تعمیر تی وی آماده ارائه خدمات به شما هستند.

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ 

اگر تلویزیون سامسونگ شما، به صورت ناگهانی به یک باره خاموش می شود، برد اصلی آن یا پاور دستگاه شما نیاز به تعویض یا تعمیر دارد که با صلاح دید متخصصین فنی تعمیر تی وی این امکان نیز میسر بوده و به راحتی ایراد تلویزیون شما قابل رفع است.

بروز این حالت به این شکل است که یه یک دفعه تلویزیون روشن شما در هنگام پخش تصویر خاموش می شود و بعد از تلاش مجدد شما برای روشن کردن مجدد، تلویزیون به حالت استند بای رفته یا چراغ پنل فقط چشمک می زند.

قطع صدا در تلویزیون سامسونگ

مواردی از مدل های تلویزیون های سامسونگ دیده شده است که در حین پخش تصویر، صدای دستگاه قطع شده و عملا شما خروجی صدا نخواهید داشت. این نقص به بلندگوی تلویزیون شما مربوط می شود و با تعویض آن، همه چیز به حالت اول بر می گردد.

شایان ذکر است که در مواردی بلندگو سالم است و ایراد به برد اصلی تلویزیون شما مربوط می شود که این مشکل هم قابل تعمیر یا تعویض است و در نهایت تلویزیون شما مانند روز اول عملکرد صحیحی خواهد داشت.

قطع تصویر در تلویزیون سامسونگ

بسیاری از ال ای دی ها و ال سی دی های سامسونگ موجود در بازار با ایراد قطع تصویر دست و پنجه نرم می کنند. این ایراد مربوط به تکنولوژی ساخت است و جایی برای نگرانی نیست، چرا که متخصصین فنی تعمیر تی وی به راحتی از پس رفع این مشکل بر خواهند آمد. بد نیست بدانید که قطع تصویر در تلویزیون های سامسونگ به علت نقص در مدار مربوط به بک لایت آن ها است و در مواردی نیز بخش T CON دچار آسیب می شود که منجر به بروز این نقص در عملکرد صفحه نمایش تلویزیون می گردد.

عدم اتصال اینترنت بی سیم (Wifi) تلویزیون سامسونگ

برخی از مدل ها در اتصال به اینترنت، کاربر را با مشکل مواجه می کنند. این مشکل عمدتا توسط کارشناسان فنی تعمیر تی وی با به روز رسانی فریمور (Firmware) تلویزیون سامسونگ شما رفع می گردد.

در صورت حل نشدن این مشکل، سخت افزار تلویزیون شما مورد بررسی های لازم قرار می گیرد و ممکن است نیاز به تعویض قطعه نیز باشد.

سخن پایانی در رابطه با تعمیر تلویزیون شما

اگر عملکرد تلویزیون شما مانند روز اول نبود، در روشن یا خاموش شدن دستگاه، کیفیت صدای خروجی، کیفیت صفحه نمایش و … هر گونه تغییری مشاهده کردید، از باز کردن تلویزیون پرهیز نمایید. همچنین تلویزیون خود را به دست تعمیرکاران محلی و متفرقه نسپارید.

چنان چه مشکلات ذکر شده بالا یا هر تغییر حالت دیگری برای تلویزیون شما پیش آمد در سریع ترین زمان ممکن با کارشناسان و متخصصین فنی تعمیر تی وی ارتباط برقرار نمایید، تا حال تلویزیون شما همانند روز اول خوب شود.

تلویزیون سامسونگ نیر ممکن است مانند هر تلویزیون دیگری،  دچار نواقصی در حین کار کردن شود و شما نتوانید متوجه شوید که چرا این مشکلات برای تلویزیون ایجاد شده است. در واقع دلیل اصلی مشکل ایجاد شده را ندانید و دچار سردرگمی شوید. به همین دلیل بهتر است که اطلاعاتی از تلویزیون خود و نحوه عیب بابی آن داشته باشید تا اگر تلویزیونتان با مشکلی مواجه شد، بتوانید منشا آن را تشخیص دهید و بدانید که برای تعمیر آن باید به کجا مراجعه کنید. معمولا مشکلاتی که در تلویزون ایجاد می شود، به دلیل وجود ایرادی در یکی از قطعات داخلی تلویزیون است که شما با توجه به مشکل پیش آمده، باید بتوانید متوجه شوید که کدام قطعه ایراد پیدا کرده است.

مشکل قرار گرفتن تلویزیون درحات استندبای

از مشکلات رایجی که در تلویزیون های سامسونگ وجود دارد، قرارگرفتن آن در حالت استندبای است. در این حالت، با اینکه تلویزیون خاموش می شود، ولی پاور آن چشمک می زند. ممکن است این حالت به دفعات زیاد در تلویزیون سامسونگ اتفاق بیفتد و هر بار هم مدت زیادی در این حالت بماند. بروز حالت استدبای در تلویزیون سامسونگ، می تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ ممکن است مشکلی در یکی از قطعات تلویزیون ایجاد شده باشد، ممکن است مین برد آن ویروسی شده باشد و یا ممکن است در کابل hdmi مشکلی ایجاد شده باشد که منجر به بروز این حالت در تلویزیون شود.

مین برد تلویزیون سامسونگ هم، همچون دیگر تلویزیون ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به گونه ای که اگر کوچکترین مشکلی در مین برد به وجود بیاید بر کارکرد دیگر قسمت ها تاثیر منفی می گذارد؛ چرا که قسمت های مختلف تلویزیون، دستوراتی که برای اجرا شدن لازم دارند را از مین برد می گیرند. اهمیت مین برد برای تلویزیون مثل اهمیت مغز برای انسان است.  بر روی مین برد قطعات مختلفی مثل پردازشگر، حافظه رم، ورودی ها و خروجی های تلویزیون قرار گرفته اند. در واقع خرابی هر قطعه روی مین برد، قابل سرایت به دیگر قطعات قرار گرفته روی مین برد است.

مین برد قطعه حساسی است وباید برای تعمیر، حتما آن را به دست یک تعمیرکار کاربلد ومجرب سپرد تا اگر این قطعه قابل تعمیر است ( تعمیر تی وی، مرجع تعمیر تلویزیون سامسونگ )، آن را تعمیر کند و در غیراینصورت هم اقدام به تعویض آن نماید. اگر مین برد به موقع تعمیر نشود، ممکن است آسیب بیشتری به دیگر قطعات تلویزیون وارد شود. پس تعمیر و یا تعویض به موقع آن از اهمیت بیسیار بالایی برخوردار است. مین برد هر برند در تلویزیون، متفاوت است. بنابراین عیب یابی آن هم تخصصی بوده و تعمیرکار باید از دانش و مهارت بالایی در این زمینه برخوردار باشد.

اگر مین برد تلویزیون سامسونگ ویروسی شود، موجب اختلال در کارکرد آن شده و تلویزیون را به حالت استند بای می برد که نشانه آن، چشمک زدن چراغ  پاور تلویزون است. استندبای می تواند مشکلاتی برای تلویزیون ایجاد کند؛ از جمله اینکه می تواند منجر به خرابی داده ها در ics حافظه، ولتاژ نامناسب dc  و … شود.

از دیگر دلایلی که منجر به حالت استند بای تلویزیون سامسونگ می شود، خرابی پاور آن است. زمانی که پاور خراب می شود، تلویزیون نمی تواند روشن شود که در این حالت می گویند تلویزیون به حالت مرگ رفته است.

 خرابی پاور به دلیل مشکل در منبع تغذیه آن است. پاور تلویزیون نقش مهمی در کارکرد دیگر قسمت های تلویزیون دارد و به همین دلیل باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر آن اقدام نمود. تعمیر پاور از حساسیت بالایی برخوردار است و باید حتما تحت نظر یک فرد ماهر انجام شود، چرا که هر گونه اشتباه در تعمیر آن، می تواند عملکرد سایر قسمت های تلویزیون را تحت تاثیر قرار دهد.

به پاور تلویزیون، منبع تغذیه هم گفته می شود که برق مورد نیاز دستگاه را به وسیله باطری یا برق شهری تامین می کند. در کل منبع تغذیه، یک مدار الکترونیکی است که وظیفه تبدیل برق شهری به ولتاژهای مورد نیاز تلویزیون را بر عهده دارد. پاور تلویزیون ها انواع مختلفی دارد ولی امروزه پاور تلویزیون های سامسونگ، از نوع کلیدی است. در این نوع منبع تغذیه، جریانی که از ترانس عبور می کند، درهر ثانیه، هزاران بار قطع و وصل می شود تا منجر به تولید ولتاژ متناوب با فرکانس بالا گردد.