رد کردن لینک ها

تعمیر آب خوردگی تلویزیون

یکی دیگر از رایج‌ترین مشکلات تلویزیون‌ها، آب خوردگی صفحه نمایش است. تفاوتی نمی‌کند که تلویزیون شما از نوع LED و LCD باشد، در صورتیکه مواظبت نکنید آب یا هر رسانای دیگری می‌تواند به آن نفوذ کند. البته جای نگرانی نیست تعمیر آب خوردگی تلویزیون از دیگر مهارت‌های تکنسین متخصص مجموعه تعمیر ‌تی‌وی است.

آب خوردگی پنل تلویزیون‌ها

آب خوردگی پنل تلویزیون‌ها در حقیقت اصطلاح رایجی است برای تشریح مشکلاتی که ممکن است به فلت‌ که وظیفه انتقال تصاویر و پنل را بر عهده دارد به وجود می‌آید.

از جمله علائم آن می‌توان به ایجاد نوار روی تصویر، ایجاد خطوط رنگی روی تصویر، دو نیمه شدن تصویر و تفاوت آن از نظر نور روشنایی و نگاتیو شدن تصاویر اشاره کرد.

توصیه می‌کنیم که زمانیکه احساس کردید در حالتی که تلویزیون خاموش است اتفاق آب خوردگی رخ می‌دهد بهتر است آن را تا مدتی روشن نکنید تا احتمال آسیب دیدگی به حداقل برسد و تماس با مهندسین و کارشناسان باتجربه می‌تواند از بروز آسیب بیشتر و سوختگی دستگاه پیشگیری کند.

علت آب خوردگی تلویزیون

کارشناسان احتمال آب خوردگی تلویزیون را در زمان بازی کودکان و یا تمیز کردن آن بیشتر می‌دهند.

توصیه می‌کنیم که زمانیکه قصد دارید تلویزیون را از آلودگی پاک کنید از فاصله نزدیک و در حجم زیاد مایع روی آن خالی نکنید.

در این صورت ممکن است که آب یا رسانا از صفحه نمایش و قاب تلویزیون عبور کرده و سبب آسیب در قسمت‌های فلت‌ها و حتی برد آدرس شود.

بنابراین انتقال تصاویر به خوبی صورت نمی‌گیرد. در مواردی نیز ممکن است سوختگی دستگاه را نیز به دنبال داشته باشد.

اولین اقدام برای تعمیر تلویزیون آب‌خورده

تلویزیون مانند سایر لوازم برقی در صورت برخورد مستقیم آب با آن ممکن است فرسوده شده و یا حتی بسوزد. اولین اقدام در زمانیکه آب با تلویزیون برمی‌خورد خشک کردن آن است تا احتمال آسیب وسیع‌تر کاهش پیدا کند.

توصیه می‌کنیم که برای اینکه متحمل هزینه زیاد نشوید حتما موارد ایمنی را در زمان نظافت تلویزیون رعایت کنید تا احتمال آب خوردگی پنل تلویزیون به شدت کاهش بیابد.

اما در صورتیکه احساس کردید پنل تلویزیون دچار آب خوردگی شده و تعمیر آن تنها راه چاره کار است حتما به متخصصان حاذق و ماهر مراجعه کنید تا هزینه بیشتری را متحمل نشوید.

باید توجه داشته باشید که این هزینه تعمیرات بسته به شدت آسیب متفاوت است.

بطوری که ممکن است در اثر آب‌خوردگی فقط تصویر تلویزیون مشاهده نشود و اما در موارد دیگری ایراد به ظاهر کوچک همچون ایجاد خط‌های نازک در تصاویر به وجود بیاید که برای برطرف کردن آن نیاز به تعمیر بسیار تخصصی باشد که تشخیص این امر به عهده متخصص است.

تعمیر تلویزیون آب‌خورده

اولین اقدام قبل از مراجعه به تعمیرکار برای تلویزیون آب‌خورده، خاموش کردن و کشیدن سیم آن پریز از برق است در غیر این صورت باید انتظار داشته باشید که تلویزیون بسوزد.

قطع جریان برق مانع از جریان برق در مدارهای داخلی شده بنابراین آسیب به بردهای آن و حتی اتصالی داخل مدارها به شدت کاهش می‌یابد.

برخی از افراد تصور می‌کنند که اقداماتی مانند سشوار کشیدن و استفاده از وسایل گرمایی می‌تواند به حل مشکل آب خوردگی تلویزیون کمک کند اما نباید فراموش کنیم که چنین اقداماتی احتمال سوختگی آن را چندین برابر می‌کند.

در صورتیکه میزان آب‌خوردگی به حدی بالا باشد که تعمیر آب‌خوردگی پنل دستگاه وجود نداشته باشد، تعویض آن تنها راه چاره است اما نباید فراموش کنیم که پنل تلویزیون از جمله قطعات بسیار ارزشمند و گران ‌قیمت تلویزیون است بطوری که حتی ۷۰ درصد ارزش تلویزیون را مرتبط با پنل آن می‌دانند.

بنابراین در صورتیکه متوجه شدید آب با تلویزیون برخورد مستقیم داشته حتما به سرعت آن ‌را خاموش کنید و به مراکز معتبر از جمله مجموعه تعمیر تی‌وی مراجعه کنید.

مجموعه تعمیر تی‌وی

با توجه به اینکه تعمیر تلویزیون بویژه مواردی که دچار آسیب خوردگی شده‌اند کار حساسی است و نیاز به تبحر و تخصص بالایی دارد، پیشنهاد می‌کنیم که از سپردن آن به افراد بدون تجربه بپرهیزید.

کارشناسان حاذق تعمیر تی‌وی سعی می‌کنند که به ارزیابی دقیق  میزان آسیب بپردازند و در صورتیکه با تعمیر می‌توان عملکرد تلویزیون را به حالت روز اول برگرداند، این کار را به سرعت انجام می‌دهند اما در غیر این صورت ناچار به تعویض قطعات هستند.

از این جهت که تعمیرکاران مجموعه تعمیر تی‌وی می‌توانند آسیب را بخوبی برطرف کنند که مجهز به ابزارها و تجهیزات پیشرفته مانند و لوازم خاص هستند تا اینکار را با حساسیت و ظرافت ویژه انجام دهند.

به گفتگو بپیوندید